SuperSport Hrvatski kup, Osmina finala, 29.11.2023, 13:30 h, Gradski stadion
Suci: Ante Terzić, Alen Jakšić, Dominik Benković; 4. sudac: Ivan Slunjski
Vladan Bubanja 80'
Lokomotiva

Teško gostovanje i tijesna pobjeda Lokomotive u Vukovaru

Petar Jenjić • srijeda, 29.11.2023.

Lokomotiva je izborila plasman u četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa. Na gostovanju kod Vukovara 1991 slavila je rezultatom 2:1...

Valentin Jara
56'
24
Franco Capitani Minguez
82'
14
Ivan Aleksić
86'
25
Jakov Karabatić
87'

Silvijo Čabraja

Vrlo neizvjesno bilo je u Vukovaru gdje je istoimeni domaćin ugostio Lokomotivu u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa. Na koncu je momčad iz višeg ranga uspjela doći do pobjede rezultatom 2:1, iako joj nije bilo nimalo lagano.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u trećoj minuti Vukovarci su ozbiljno zaprijetili. Za udarac se s oko 11 metara izborio Robin Gonzales, ali njegov pokušaj dobro je obranio Zvonimir Šubarić.

Jako malo toga vidjeli smo u narednih pola sata, a kada uzmemo u obzir stanje terena, to nimalo ni ne začuđuje. Ipak, gosti su mogli odahnuti u 40. minuti.

Iz zapravo prve prave šanse Lokosi su poveli. Duje Čop je odigrao povratnu loptu za natrčalog Roberta Mudražiju koji je udarcem isprve matirao protivničkog vratara. Nije dugo trajalo vodstvo gostiju.

Zinedin Mustedanagić je odigrao za Torlesa Knölla koji je utrčao u kazneni prostor i u golgeterskom stilu zatresao mrežu. Lokomotiva je tražila zaleđe, ali nije bilo dosuđeno.

U 51. minuti vidjeli smo prvu šansu u nastavku. Marin Šotiček je pucao izvana, Ivan Mandić nije najbolje uhvatiti nezgodan udarac, lopta se odbila do Čopa koji sa sedam metara trese okvir gola. Okvir gola okrznuo je na drugoj strani Ivan Radošević nakon jako dobrog dalekometnog udarca.

Bilo je dosta tenzija na obje strane terena, a sudac Ante Terzić u više je navrata morao smiritvati igrače. Uslijedio je nešto bolji period igre Vukovara, a Knöll je imao jako dobru šansu, no pucao je preloše.

Domaćin je igrao jako dobro, ali Lokomotiva je stigla do pogotka prva. Čop je pucao iskosa, vratar domaće momčadi je obranio, no na odbijancu je bio Vladan Bubanja koji nije imao pretežak posao skrenuti loptu u mrežu.

Rezultat se do kraja više nije promijenio.