Zadar prekinuo crni gostujući niz

Bernard Jurišić • utorak, 23.12.2008.

Košarkaši Zadra na Gripama su pobijedili Split CO i prekinuli niz poraza na gostovanjima u NLB ligi. Splićane su pobijedili njihovi prošlogodišnji aduti Perić i Ivanov, a Zadru je za to bilo dovoljno samo sedam igrača...

U dvoboju momčadi koji su minulih dana ostali bez trenera, Zadrani su nadmašili Splićane i prekinuli niz neugodnih gostujućih poraza u NLB ligi. Teo Čizmić doživio je i drugi poraz na klupi Splita, a Denis Pleslić na klupi Zadra debitirao je pobjedom.

Zadarska sedmorka, pljesak Vujčiću

Samo sedmoricu igrača koristio je trener-debitant na klupi Zadra Denis Pleslić. Iako su na klupi sjedili Johnson i Dixon, zbog ozljeda nisu mogli nastupiti, a Macura se nije ni skinuo u dres. Veliki pljesak tribina zaradio je Nikola Vujčić, koji je promatrao utakmicu iz novinarske galerije dvorane na Gripama. Nekoliko sjedalica dalje bio je i dojučerašnji trener "žutih" Slobodan Subotić.

Prvu četvrtinu otvorili su bivši Zadranin Štemberger i bivši Splićanin Ivanov postigavši gotovo polovicu svih poena svojih momčadi. U 8. minuti "žuti" su poveli 18:16, ali bila je to njihova zadnja prednost u današnjem susretu.

U 14. minuti Zadrani su imali 28:35, no domaćini su se uspjeli prišuljati na 40:41 u završnici prvog poluvremena. Na odmor se otišlo s tri poena prednosti gostiju.

Treći period Zadrani otvaraju serijom od 11:3 i odlaze na 43:54. Bilo je jasno da će se Splićani teško vratiti, posebno s obzirom na to da su u Francuzu Brunu 27 minuta večerašnje utakmice praktično imali igrača manje. Opet nepreciznog šuta (2/8), no večeras i užasnom obrambenom rolom u kojoj su ga probijali svi protivnički igrači na koje bi u rotaciji došao.

Nakon nesportskog prekršaja Ivanova "žuti" su kratkotrajno zaprijetili i došli na 48:54 u 26. minuti, no gosti su na krilima Perića i Ivanova treću četvrtinu okončali s najvećih dotad 56:70.

Najveće vodstvo Zadrani su dosegnuli u 31. minuti (57:73), a Split serijom od 8:0 smanjuje na 65:73, kasnije i 74:79 u 36. minuti. No, snage za išta više nije bilo. Perić je nekoliko puta lako probio prvu liniju splitske obrane i poentirao, Gečevski lako realizirao brojna "zaleđa" i Zadrani su si poklonili pobjedu za Božićne blagdane. Splićani su ubilježili i šesti poraz u nizu.