Prijateljske utakmice, 18.07.2009, 19:00 h
Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić 5:0 Šentjur

Inter bolji od drugoligaša

Mario Lešković • nedjelja, 19.07.2009.

Pripreme se polako bliže kraju, a prijateljske utakmice sve više su natjecateljskog karaktera, tako da treneri rade minimalan broj zamjena igrača u namjeri da se uigra nominalni, prvi sastav. Nova žrtva Intera u prijateljskom susretu bio je slovenski drugoligaš Šentjur...

Inter je odigrao novu prijateljsku utakmicu. Pod svjetlima reflektora zaprešićkog stadiona, a sve u svrhu pripreme za prvo kolo nadolazeće sezone, koju Inter otvara već u petak, 24.7.2009., pobijedili su slovenski Šentjur bez nekih većih problema, 5:0. Što se tiče igre, bitno je napomenuti da mladi Interov vratar, Matej Delač, cijeli susret nije imao posla. Da nije bila topla večer, vjerojatno bi se i "zaledio" na golu.

U prvom poluvremenu Inter je postigao dva pogotka već u početnih deset minuta, a strijelci su bili Dodo i Bosec, pa se već sada može zaključiti da je to prvi Interov napadački par za novu sezonu.

Od ostalih linija, i tu je gotovo sve standardizirano već od prethodne sezone, što znači da se nitko nije nametnuo ili da trener Perković, najviše vjeruje igračima koji su bili nositelji igre otkad je on preuzeo Inter.

Novost je postavljanje Pecelja na poziciju zadnjeg veznog igrača i po svemu sudeći ostati će na toj poziciji dok se u potpunosti ne oporavi Yankep ili dok ne bude potpuno spreman Grgurović, pa da se malo unazad pomakne Cavrić.

U drugom poluvremenu, momčadi su malo izmijenjene, priliku su dobili mladi Interovi igrači, od kojih su većina još i juniori, a rezultat su povećali Pecelj i Jonjić, dok je Bosec svojim drugim pogotkom završio priču.

Posljednju provjeru uoči prvenstva Inter će imati u utorak kada ponovo dolazi NK Krško, kojeg je Inter već pobijedio u ovim pripremama rezultatom 4:1. Što se tiče rubrike dolasci-odlasci, tu nema zasad nikakvih novosti, tako da i najizglednije da će Inter u novu sezonu ući s gotovo istim sastavom iz prošle sezonu. Iako malo oslabljen jer više nema najboljih napadača, Gulića i Dodika.