Prijateljske utakmice, 13.02.2010, 15:30 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6.000
Suci: Toni Nejašmić (Split), Barić (Srinjine), Boban (Split)
Hajduk
Hajduk
0:0(0:0) Željezničar
Željezničar

Hajduk nije uspio probiti bunker Željezničara

Bernard Jurišić • subota, 13.02.2010.

U sklopu proslave 99. rođendana i priprema za proljetni dio sezone, Hajduk je danas na Poljudu ugostio sarajevski Željezničar i nije uspio probiti njegov bunker...

Duje Čop
61'
23
Marin Ljubičić
61'
50
Florin Cernat
61'
13
Ante Vukušić
68'
21
Marko Livaja
75'

Milan Ćulum
46'
22
Božidar Radošević
46'
7
Predrag Šimić
75'
8
Nedžad Serdarević
75'
28
Bajro Spahić
86'
9
Damir Rovčanin
90'+1'
33
Marko Farić
90'+1'
Amar Osim

U utakmici koja je trebala biti generalna proba pred nastavak prvenstva, nogometaši Hajduka odigrali su "nulu" protiv sarajevskog Željezničara. Iako su bili bolji tijekom svih 90 minuta i napadali skromnu momčad iz Bosne i Hercegovine, Hajdukovci nisu uspjeli probiti bunker i još jednom potvrdili da nemaju napadača vrhunskih kvaliteta.

Otkrivena bista Bajde Vukasa

Točno u podne u atriju poljudskog stadiona otkrivena je bista Bernardu Bajdi Vukasu, jednom od najboljih igrača Hajduka u povijesti. Bista je privremeno smještena na Poljudu, a uskoro bi se trebala preseliti pored Starog placa, gdje je Vukas nosio Hajdukov dres.

Vezane vijesti

"Kuhali" su Hajdukovci napade oko Željezničarova kaznenog prostora praktično čitavu utakmicu, no ne može se ni reći da je gol baš "visio u zraku". U prvom su poluvremenu Ahmad i Anas Sharbini pokušavali spjiti nekoliko dobrih dodavanja, a opet je Ahmad u 20. minuti promašio veliku prigodu i zaradio zvužduke kao i tijekom jesenskog dijela kad nije imao uštiman ciljnik.

U drugom dijelu najbolju je prigodu imao Strinić u 53. minuti, kad je izašao oči u oči s Božidarom Radoševićem na dodavanje Andrića, ali ga nije uspio prevariti. Hajdukov vratar na posudbi u Sarajevu još je jednom dobro reagirao u 87. minuti, kad je Jurica Buljat snažno potegnuo iz slobodnog udarca s 25 metara.

Najbolji dio utakmice na kraju je bio ambijent. Oko 6.000 gledatelja skupilo se kako bi čestitalo rođendan splitskom 99-godišnjaku, a bilo je tu i oko 200 navijača gostiju. Iako je lijepo sunčano vrijeme "čestitalo" Hajduku današnji rođendan, Stanko Poklepović i ostatak Hajdukove struke može biti sretan što prvenstvo zbog zimskih uvjeta u sjevernom dijelu zemlje ne počinje još dva tjedna...