Prva pobjeda Cedevite

Edvard Burić • petak, 26.03.2010.

Košarkaši Cedevite su u svom prvom nastupu u Ligi za prvaka upisali i prvu pobjedu. Svladali su goste iz Darde vrlo uvjerljivo (100:64) iako su se Vrijednosnice Osijek dobro držale prvih deset minuta. Cedevita je upisala 100 koševa i slavila pobjedu od 36 razlike.

Odigran je prvi susret drugog kola Lige za prvaka u kojem je Cedevita ostvarila vrlo uvjerljivu pobjedu i tako na najbolji način ušla u natjecanje. Susret prvog kola protiv Zagreba nisu odigrali zbog europskih obveza Mrava.

Početak utakmice nije dao naslutiti da će se gosti u Sutinskim vrelima jako loše provesti. Ivan Krolo je odlično otvorio utakmicu i vukao goste iz Darde. Od prvih 11 koševa svoje ekipe njegov potpis ima devet (6:11). Odličnu četvrtinu gostiju upotpunio je Kamaldin Gamma koji u posljednjoj minuti prve četvrtine dva puta skače u napadu, oba puta mirno zabija i Vrijednosnice Osijek prvu četvrtinu zatvaraju s najvećih plus sedam (20:27).

Drugu četvrtinu izlazi odlučnija Cedevita, Slobodan Subotić je odmor između dvije četvrtine iskoristio kako bi probudio svoje igrače i prednost se istopila nakon samo tri minute. Kovačević kontrama i tricama izluđuje protivnike, priključuju mu se Petrović i Anderson i vrlo brzo je prednost na Cedevitinoj strani. Nakon 30:32 gosti nisu više postojali na parketu, Rudež je odigrao odlične posljednje minute poluvremena pa je na semaforu nakon 20 minuta pisalo - 54:38.

Drugo poluvrijeme je bilo samo odrađivanje posla s jedne i druge strane. Cedevita je kontrolirala utakmicu, gosti iz Darde su se trudili doći do što manjeg poraza, a gledatelje su povremeno tjerali na pljesak samo poneka kontra, zakucavanje ili blokada. Treneri su iskoristili ovu utakmicu da bi dali priliku svim igračima i odmorili one najvažnije za predstojeće dvoboje. Tako je Slobodan Subotić koristio svih 12 igrača, a njegov kolega sa suprotne strane (Damir Voloder) njih deset. Krajnji rezultat 100:64 pokazuje realan odnos kvaliteta ovih dvaju klubova i sve veću razliku između klubova iz NLB lige i onih koji su igrali hrvatsko prvenstvo.

Najefikasniji kod Cedevite Andrija Žižić s 16 koševa kojima je pridodao sedam skokova, a dvoznamenkasti su još bili Rudež (16 koševa), Kovačević (14), Opačak (13) i Petrović 12 koševa. Za goste iz Darde najbolji Kamaldin Gamma s 15 koševa i osam skokova i Ivan Krolo 14 koševa i pet skokova. Cedevitu u idućem kolu već u utorak očekuje gostovanje u Zadru, a nakon toga u Sutinska vrela dolazi Cibona (iduća subota u 17 sati). Vrijednosnice Osijek svoju iduću utakmicu igraju u srijedu kada na svom parketu dočekuju Zagreb CO (18 sati).