Kranjčarovi Crnogorci uzeli bod na Wembleyju

Borna Rupnik • utorak, 12.10.2010.

Bivši hrvatski izbornik Zlatko Kranjčar i njegovi Crnogorci ostvarili su još jedan veliki uspjeh. Nakon tri uzastopne pobjede ostali su neporaženi u Engleskoj...

Skupina E

U jednoj od najatraktivnijih utakmica dana, Nizozemska je na Amsterdam Areni lakoćom preskočila prepreku zvanu Švedska. Samo četiri minute igre trebale su Klaas-Janu Huntelaaru da zatrese mrežu gostiju, a na listi strijelaca pridružio mu se Ibrahim Afellay krajem prvog poluvremena.

Isti su igrači put do gola Andreasa Isakssona pronašli i u drugom poluvremenu, a Andreas Granqvist uspio je u 69. minuti postići počasni pogodak za Šveđane, kojima nije pomogao ni nastup kapetana Zlatana Ibrahimovića. Nizozemci su tako zadržali maksimalni učinak te imaju 12 bodova.

Slijede ih Mađari s devet bodova, a nova tri uzeli su Fincima u dramatičnoj završnici. Adam Szalai doveo je goste u vodstvo u 50. minuti, četiri minute prije kraja poravnao je Mikael Forssell, ali Balasz Dzsudzsak u četvrtoj minuti sudačke nadoknade uspješno okončava protunapad za veliko slavlje Mađarske.

Moldavija očekivane bodove iz San Marina kući nosi zahvaljujući Nicolaeu Josanu i Anatolieu Dorosu.

Skupina G

Susret koji kroji vrh skupine G igrao se na slavnom Wembleyju, a nakon 90 minuta igre ostalo je 0:0, što je sjajan rezultat za Kranjčarove Crnogorce, koji tako s utakmicom više od Engleza ostaju na prvom mjestu.

Prvo su poluvrijeme obilježili mlaki pokušaji Petera Croucha i Radomira Đalovića, čvrsta i žilava crnogorska obrana te dobar pokušaj Adama Johnsona iz slobodnog udarca, dok je u nastavku bilo boljih prilika.

No, udarce Waynea Rooneyja i Stevena Gerrarda odlično brani Mladen Božović, Englezi u tražili i jedanaesterac, a pravu senzaciju mogao je kreirati Milan Jovanović, no zaustavio ga je okvir gola. U dresu Gordog Albiona debitirao je i 33-godišnji napadač Kevin Davies, ali ključ za crnogorsku bravu Englezi večeras nisu imali.

U dvoboju momčadi koje do utorka nisu osvojile niti jedan bod bolje su prošli Švicarci. Izabranici Ottmara Hitzfelda u Baselu su nadjačali Wales, nakon pogocima bogatog uvoda i završnice utakmice. Valentin Stocker pogodio je u osmoj minuti, izjednačio je Gareth Bale pet minuta poslije, a već u 21. minuti Marco Streller ispisuje 2:1. Posao su u posljednjih desetak minuta dovršili Gökhan Inler s bijele točke te opet Stocker.

• Obrisan korisnik13.10.2010. u 08:51
    Čestitke Crnoj Gori! I Cici, naravno! Cico zna...
  • Obrisan korisnik13.10.2010. u 08:33
    P.S. igraju super čvrsto (4 tekme, gol razlika 3-0), još kad im se vrati Jovetić bit će još bolji.
  • Obrisan korisnik13.10.2010. u 08:31
    @tomica4ever VUČINIĆ UOPĆE NIJE BIO U PRVIH 11 PROTIV ENGLEZA. AKO SI MISLIO NA NJEGOV UKUPAN UČINAK DO SADA, ONDA SE ISPRIČAVAM. sVAKA ČAST CRNOGORCI, BORBENI DO ZADNJE KAPI KRVI...