Pobjeda BiH i dvije nule

Ante Pažanin • subota, 26.03.2011.

U skupinama G, D i H odigrane su tri utakmice, u kojima je ukupno postignuto tri gola. Jedino slavlje zabilježeno je u Zenici, gdje je Bosna i Hercegovina slavila protiv Rumunjske.

Skupina G

U dvoboju skupine G Bugarska i Švicarska su u Sofiji odigrali bez pogodaka. U prvom poluvremenu vidjeli smo izjednačenu utakmicu u kojoj su obje momčadi imale nekoliko prilika. Najaktivniji za Švicarce bio je Alexander Frei koji je uputio nekoliko opasnih udaraca na vrata domaćih, dok je s druge strane najopasniji bio Blagoj Georgijev. Drugi dio nije bio puno drugačiji. I jedna i druga momčad imale su nekoliko šansi od kojih je najviše bilo udaraca iz daljine koji nisu bili precizni. Ovaj rezultat znači da se i Švicarska i Bugarska nalaze u teškoj poziciji i daleko od plasmana na Europsko prvenstvo. Obje momčadi imaju šest bodova manje od Engleske i Crne Gore na prvom odnosno drugom mjestu. Mario Gavranović debitirao je za Švicarce ulaskom u 77. minuti utakmice.

Skupina D

U skupini D Bosna i Hercegovina zasluženo je u Zenici savladala Rumunjsku s 2:1 i tako si malo poboljšala situaciju i poziciju na ljestvici. Utakmicu je bolje počela Bosna i Hercegovina. Svoje su udarce iskušali Edin Džeko, Zvjezdan Misimović i Miralem Pjanić no izvan okvira gola. Suprotno stanju na terenu prvi su poveli Rumunji u 29. minuti i to preko Cipriana Marice na asistenciju Razvana Rata. I drugi BiH je počela aktivnije i sav trud im se isplatio u 63. minuti kada su izjednačili preko Vedada Ibiševića. I nakon toga domaćini su bili bolji i opasniji po golu, a sedam minuta prije kraja Džeko je bacio domaću publiku u trans postigavši i drugi pogodak za BiH. Ovom pobjedom naši su se susjedi probili na treće mjesto prestigavši Albaniju, bod iza druge Bjelorusije odnosno pet bodova iza prvoplasirane Francuske.

Skupina H

U dvoboju skupine H između Cipra i Islanda također nije bilo pogodaka. Za pobjedom svakako može više žaliti Cipar. U 21. minuti Crhysis Michael promašio je kazneni udarac, a u 78. Constantinos Makridis uzdrmao je vratnicu. Svoje šanse imali su i Islanđani, no nijedna momčad nije znala pronaći put do mreže. Ovim rezultatom obje momčadi nisu si nimalo poboljšale situaciju, jer i dalje leže prikovane na dno ljestvice na četvrtom odnosno petom mjestu.

• Obrisan korisnik27.03.2011. u 04:02
    Bravo BiH još da ove glavonje iz saveza počmu misliliti na interese nogometa i države a ne samo na sebei izaberu jednog koji će voditi savez pa da vas i ova UEFA pusti da uživate!!!!Veliki Pozdav
  • Obrisan korisnik26.03.2011. u 23:30
    Bravo susjedi nadam se da vas fifa neće izbaciti jer bi to bilo stvarno katastrofa.
  • JeremijaX26.03.2011. u 23:20
    Nažalost nekome je u interesu izbaciti BiH iz nogometne scene i naposljetku je rasturiti i kao državu i ima punu potporu onih kojih se pita i 1.4. BiH na dobrom putu za prvo veliko natjecanje u svojoj povjesti će samo bit prvoaprilska šala... Što se nogometne strane tiče, ovakva borbenost nam se... [više na forumu]