Arsenal
Arsenal 2:1 Huddersfield Town
Huddersfield Town

Marin Vuković • nedjelja, 30.01.2011.

Nogometaši Arsenala teškom su mukom svladali Huddersfield, trećeplasiranu momčad engleske treće lige, i tek jedanaestercem Cesca Fabregasa pet minuta prije kraja utakmice izborili vizu za osminu finala FA kupa.

Malo tko je uoči gostovanja Huddersfielda na Emiratesu mogao očekivati da će trećeligaš stvoriti toliko problema nogometašima Arsenala, no stjecajem okolnosti Topnici su tek u završnici utakmice uspjeli osigurati plasman među 16 najboljih momčadi FA kupa.

Prvih su pola sata protekli po zacrtanom planu Arsenea Wengera, Arsenal je napadao i propuštao prilike, a u tome je prednjačio Nicklas Bendtner koji se već u početnih dvadesetak minuta triput našao u prilici svladati gostujućeg vratara.

U tome je napokon uspio u 22. minuti, no njegov je pogodak prisvojio igrač Huddersfielda Clark, koji je Bendtnerov udarac preusmjerio u vlastitu mrežu. Arsenal je naizgled bio na putu do lake pobjede, no do kraja prvog dijela situacija na travnjaku se uvelike promijenila.

Prvo je u 33. minuti Samir Nasri ozlijedio zadnju ložu i morao napustiti travnjak, a četiri minute prije odmora Sebastien Squillaci kao posljednji čovjek obrane srušio je Jacka Hunta i zaradio izravni crveni karton.

Arsenal je s desetoricom imao puno problema u zaustavljanju napada Huddersfielda, a posebno se to odnosilo na ubačaje u šesnaesterac. Iz jednog takvog u 66. minuti Alan Lee je svladao Manuela Almuniju i zasluženo vratio goste u utakmicu.

Wenger je presložio svoju momčad, u vezni red napokon ubacio Cesca Fabregasa i na kraju polučio rezultat. Pet minuta prije kraja prilično dvojben jedanaesterac izborio je Bendtner, a Fabregas ga pretvorio u konačnih 2:1.

• Obrisan korisnik30.01.2011. u 16:26
    do kad se misle krumpirat tak? pa sve se izvlače na penale u zadnjim minutama, nerijetko i sekundama... ://
  • Obrisan korisnik30.01.2011. u 16:01
    Bendtner je tolko glup da ne zna ni odglumiti penal, a sudija jos veci kreten,ak je vec bio penal onda je trebo biti i crveni
  • Obrisan korisnik30.01.2011. u 15:58