Izrael 1:0 Gruzija
Gruzija

Izraelci minimalno pobijedili Gruziju

Mario Glasnović • utorak, 29.03.2011.

U susretu skupine F snage su odmjerile momčadi Izraela i Gruzije. Na Bloomfield stadionu Izraelci su upisali svoju treću pobjedu u kvalifikacijama, te se bodovno izjednačili s Hrvatskom, iako imaju utakmicu više. Junak pobjede bio je mladi napadač Tal Ben Haim koji je pogodio šest minuta nakon što je ušao u igru.

Nakon što su u prvih desetak minuta obje momčadi obavile početno ispitivanje snaga, domaćin je prvi zaprijetio. U 14. minuti ljevicom je pucao izraelski napadač Buzaglo, ali je gruzijski vratar bio siguran.

Tri minute poslije toga Izrael je još jednom zaprijetio. Nakon slobodnog udarca glavom je pucao branič Gershon, no vratar Revišvili sjajno je reagirao i odbio loptu u korner.

Izrael je bio bolja i dominantnija momčad, imali su pritisak, no gruzijski obrambeni zid je izdržao napade. Nakon toga tempo utakmice je pao te se igra preselila u središte terena gdje su obje momčadi imale gusto postavljenu veznu liniju.

U 35. minuti probudio se Izrael. Nakon dobro izvedenog napada priliku je propustio domaći veznjak Lior Rafaelov koji je traljavo pucao pa je 24-godišnji golman Gruzije bez problema ''ukrotio'' loptu.

U 40. minuti veznjak Rubina iz Kazana Bibras Natkho bio je najbliži pogotku. Šutirao je iz slobodnog udarca na rubu šesnaesterca, a lopta je završila samo nekoliko centimetara iznad vratnice. Iako je Izrael bio bolja i dominantnija momčad, Gruzija nije uputila niti jedan udarac u okvir vratara, na odmor se ipak otišlo s 0:0.

U drugome poluvremenu Temuri Ketsbaia u igru je uveo iskusnog braniča Panioniosa Davida Kvirkveliju, iz igre je izašao 21-godišnji defenzivni veznjak Murtaz Daušvili.

Izraelski izbornik Luis Fernandez također je mijenjao. Ubacio je i trećeg napadača, 21-godišnjeg igrača Maccabi Petah Tikve, Tala Ben Haima. Tako su u domaćim redovima bila dvojica Tal Ben-Haima. Osim spomenutog napadača, u obrani je igrao iskusni igrač Portsmoutha, 28-godišnji Tal Ben-Haim.

Upravo je mlađi Ben Haim donio prednost Izraelu nekoliko minuta kasnije. U 59. minuti nakon dobre kombinacije domaćina, Rafaelov je loptu dodao do Ben Haima koji je s lijeve strane šesnaesterca pogodio mrežu Revišvilija i donio vodstvo Izraelcima.

Gruzijci su prvu priliku za izjednačenje imali u 69. minuti. Nakon slobodnog udarca vratar domaćih boksao je loptu koja se odbila do Martsvaladzea, no gruzijski napadač promašio je cijela vrata. Dvije minute nakon toga još jednom su zaprijetili gosti, ovaj put je bio neprecizan Vladimir Dvališvili.

U 79. minuti Gruzijci su imali slobodni udarac kojeg je izveo Kvirkvelia, no lopta je završila u rukama izraelskog vratara Doudua Aouatea.

Do kraja utakmice mreže se nisu tresle, a Izrael je ovom pobjedom upisao tri boda i bodovno se izjednačio s Hrvatskom na ljestvici skupine F.

• Obrisan korisnik29.03.2011. u 23:02
    Naslabija od svih kvalifikacijskih skupina i zasad najzanimljivija... Trebali smo biti prvi sa svim pobjedama, da netko zna posložiti ovu vrlo dobru momčad...