Uvjerljive pobjede Nizozemske i Belgije

Maj Gašparac • utorak, 29.03.2011.

Reprezentacija Španjolske rutinski je svladala Litvu rezultatom 3:1, a sigurne su bile i reprezentacije Belgije i Nizozemske koje su uvjerljivo slavile u večerašnjim utakmicama. U skupini C Srbija je odigrala 1:1 na gostovanju u Estoniji, dok utakmica Slovenije i Sjeverne Irske završena bez pogodaka.

U skupini E Nizozemska je ugostila Mađarsku u Amsterdamu i uvjerljivo slavila rezultatom 5:3. U prvom poluvremenu postignut je samo jedan pogodak koji je postigao Robin van Persie u 13. minuti i doveo Nizozemce u vodstvo.

U drugo poluvrijeme izvrsno su ušli Mađari i uspjeli preokrenuti rezultat u početnih pet minuta drugog dijela. U 46. minuti je Gergely Rudolf poravnao rezultat, a Zoltán Gera je pet minuta kasnije doveo goste u vodstvo. Mađarsko vodstvo nije dugo trajalo, u 61. minuti susreta Wesley Sneijder je izjednačio na 2:2, a 12 minuta kasnije Ruud van Nistelrooy je vratio Nizozemsku u rezultatsku prednost.

Samo dvije minute nakon što su domaći nogometaši poveli, Mađari su uspjeli poravnati rezultat. U 75. minuti susreta Gera je postigao svoj drugi pogodak. Do pobjede su Nizozemci došli u posljednjih 15 minuta susreta dvama pogocima Dirka Kuyta. Liverpoolov napadač poentirao je za 4:3 u 78. minuti te tri minute kasnije kada je zaključio golijadu na amsterdamskoj Areni svojim drugim pogotkom.

U skupini C reprezentacije Srbije i Estonije podijelile su bodove. U utakmici odigranoj u Talinu rezultat je bio 1:1, a utakmica je odigrana pod gustim snijegom koji je utjecao na kvalitetu igre. Srpska reprezentacija bolje je odigrala cijelo prvo poluvrijeme u kojemu je postigla svoj jedini pogodak. U 38. minuti strijelac je bio Marko Pantelić.

Drugo poluvrijeme bolje je odigrala domaća momčad koja je do izjednačenja došla u 84. minuti susreta kada je Konstantin Vasiljev postigao pogodak iz slobodnog udarca s 20 metara. Domaćini su mogli i doći do potpunog preokreta, no Ragnar Klavan nije uspio svladati vratara gostujuće momčadi, Željka Brkića, u posljednjoj minuti susreta.

U drugom susretu u skupini C također je došlo do podijele bodova. Reprezentacije Sjeverne Irske i Slovenije odigrale su u Belfastu 0:0. Slovenci su bili bolja momčad tokom cijele utakmice, no njihovi napadači nisu uspjeli svladati vratara domaće momčadi Leeja Campa. Gosti su mogli iz Irske odnijeti tri boda u posljednjoj minuti susreta, no stopostotnu prigodu tada nije uspio realizirati Zlatko Dedič.

U skupini I Španjolska je rutinski slavila na gostovanju u Litvi rezultatom 3:1. Utakmica je odigrana na vrlo lošem travnjaku koji je utjecao na španjolski stil igre, no svjetski i europski prvaci niti u jednom trenu susreta nisu dopustili da njihova pobjeda dođe u pitanje.

Gosti su poveli u 18. minuti susreta pogotkom Xavija, a tim rezultatom je i završeno prvo poluvrijeme. Domaćini su rezultat uspjeli poravnati u 57. minuti kada je poentirao Marius Stankevičius, no rezultat je bio izjednačen tek 10 minuta. Španjolska je ponovno povela u 67. minuti autogolom Kajinskasa, a gosti su pobjedu potvrdili šest minuta kasnije kada zgoditak postigao Mata.

U skupini A Belgija je na domaćem terenu uvjerljivo svladala Azerbejdžan rezultatom 4:1. Domaćini su u vodstvo došli u 12. minuti pogotkom Jana Vertonghena, a Azerbejdžanci su izjednačili već nakon tri minute zgoditkom Ruslana Abusheva.

Igrala se 42. minuta kada je Belgija ponovno povela pogotkom Timmyja Simonsa, a vodstvo je dodatno povećao Nacer Chadli u sudačkoj nadoknadi vremena te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 3:1 u korist Belgije. U drugom poluvremenu belgijski nogometaši držali su igru pod kontrolom i još dodatno povećali svoje vodstvo. Za konačnih 4:1 strijelac je bio Jelle Vossen u 74. minuti.

• Obrisan korisnik30.03.2011. u 08:26
    ne znam u čemu je problem. pa stvarno su loši. da mi izgubimo i remiziramo s estonijom u jednom kvalifikacijskom ciklusu ne da bi bilo loši, nego katastrofalni. to što se prepiru, to je već druga stvar.
  • Obrisan korisnik30.03.2011. u 01:55
    a moj tata je najjaci. jebote, aj brojite ko ima vise pikula doma, a ne ko je izgubio od LOSIJE ekipe. kreteni svi skupa.
  • Assassin5530.03.2011. u 01:38
    Upravo tak! A i sad ste s njima nerješeno odigrali, znaći domaći poraz nije slućajnost.