Hrvatski kup, Osmina finala, 26.10.2011, 15:00 h, Siget, igralište ŠNC Stjepan Spajić, gledatelja: 400
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Slaven Skender (Rijeka), Ivica Radošević (Gospić)

Ivana Strahija • srijeda, 26.10.2011.

Drugoligaš Rudeš nije imao pravu priliku protiv Cibalije, koja je cijelim tijekom susreta osmine finala Hrvatskog kupa kontrolirala igru. Ipak, realizacija danas nije bila jača strana vinkovačke momčadi, pa je prolazak u četvrtfinale zasluga jedinog raspoloženog strijelca, Šimunca.

Ivan Bjelobradić
69'
13
Josip Šoljić
82'

Marin Matoš
46'
8
Stjepan Kvesić
75'
28
Tomislav Mazalović
84'
Samir Toplak

Već u četvrtoj minuti Cibalija vodi u Sigetu, Kresinger je odlično prenio loptu i servirao je za Šimunca, kojem ostaje matirati domaćeg golmana Žunu. Nakon toga, mreže miruju kao uklete, iako je prvoligaš imao najmanje četiri situacije u kojima su se vinkovački napadači našli oči u oči s domaćim vratarom, ali omanuli u realizaciji.

No, obrana Cibalije nije zakazala, iako nije imala previše posla. Ipak ružno izgleda crveni karton kojeg je zaradio Cibalijin Matoš u 80. minuti, a radilo se o direktnom isključenju, zbog udaranja protivničkog igrača laktom u glavu.

"Crveni karton bio nam je potpuno nepotreban", javio nam se iz Sigeta trener Cibalije Samir Toplak. "Iako smo pred polazak kazali kako nam je važno samo proći u četvrtfinale, sad mi se čini da smo mogli i trebali dokinuti neizvjesnost oko pobjednika mnogo ranije, no realizacija je zakazala", dodao je trener koji je u prošloj sezoni do samog finala Kupa odveo momčad Varaždina.

O finalu još ne razmišlja, najprije treba imati sreće u ždrijebu, kaže: "Kao i svaki drugi klub, nadamo se izbjeći Dinamo ili Hajduk u četvrtfinalu. Sad će svi željeti Vinogradar za protivnika, no mi ćemo ga i dobiti", našalio se Toplak.