Fenerbahče se vratio porazima, Bogdanović ponovno dobar

Ivor Krapac • petak, 01.02.2013.

Poslije prošlotjedne pobjede kod kuće protiv Himkija, koja im je bila prva u ovom dijelu natjecanja, Fenerbahče Ülker pretrpio je još jedan poraz u Topu 16 Eurolige. Momčad Simonea Pianigianija izgubila je na gostovanju kod Olympiakosa, a iz hrvatskog kuta gledanja, dobra vijest bila je još jedna kvalitetna utakmica Bojana Bogdanovića, koji je ubilježio 20 poena...

S obzirom da su i jedni i drugi u zaostatku za vodećim kvartetom na ljestvici, dvoboj Olympiakosa i Fenerbahče Ülkera u šestom kolu euroligaškog Topa 16 bio je vrlo bitan za obje momčadi, a na koncu su zadovoljniji mogli biti domaći. Olympiakos je u Dvorani mira i prijateljstva u Pireju slavio s 82:71, popravivši svoj omjer pobjeda i poraza na 3-3, dok je istanbulski klub sada na 1-5.

Isključenja Lawa i Sata

Acie Law i Romain Sato završili su svoj nastup u završnici prvog poluvremena, u 18. minuti. Obostrano isključenje dogodilo se zbog međusobnog udaranja pod košem, u kojem je Law reagirao nešto žešće, bacajući Sata na pod, ali nije bilo nedužno ni krilo Fenerbahče Ülkera.

Prije isključenja, Law je bio među raspoloženijima u domaćoj momčadi, završivši s 12 poena i dva skoka za nepunih 13 minuta na parketu.

Bojan Bogdanović ponovno je bio efikasan u Fenerovom dresu, ovog puta s 20 poena uz 5/11 iz igre i 8/8 iz slobodnih bacanja, imao je i četiri skoka, ali ni taj dobar učinak hrvatskog reprezentativca nije bio dovoljan momčadi Simonea Pianigianija.

Fenerbahče Ülker i dalje teško uspijeva spojiti cijelu utakmicu bez značajnog pada, a tako je bilo i u Grčkoj. Prvu četvrtinu završili su s poenom prednosti, s 24:23 na svojoj strani, a s vožnjom u pogrešnom smjeru počeli su u drugoj dionici, u kojoj je Olympiakos preuzeo rezultatsku kontrolu. Na poluvrijeme se otišlo s 43:37 za domaće, da bi odluka pala u trećoj četvrtini.

U tom razdoblju utakmice Pianigianijevoj momčadi je malo toga išlo po željama. Olympiakos je postupno povećavao prednost i u 28. minuti došao do 20 razlike (63:43), a rano u posljednjoj četvrtini domaći su stigli i do najvećih +23. S vodećim ulogama Bogdanovića i Boa McCalebba, Fener je do kraja uspio samo smanjiti veliki minus.

Aktualni europski prvaci su na putu do pobjede imali četvoricu dvoznamenkastih strijelaca, a najviše su zabili Vassilis Spanoulis s 15 i Georgios Printezis s 13 poena. Spanoulis je ubilježio i pet asistencija. Bo McCalebb završio je s 20 poena i šest skokova, a David Andersen s 18 poena i pet skokova za goste iz Istanbula.

• Obrisan korisnik01.02.2013. u 09:58
    Fener je školski primjer kako bogati vlasnici mogu potrošiti neviđene novce a da sigurno nema rezultata. I to mi je drago. Lani sam mislio da je Spahija zalutao a sada vidimo ni da Talijan (dobar je on trener) nemože ništa. Nakrcana ekipa zvijezdama ( u silaznoj putanji) bez kemije i hijerarhije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.02.2013. u 09:26
    bojan pravi killer! dugo nismo imali ovakvog igrača na pozicijama 2 i 3! kad za koju godinu stasa hezonja, imat ćemo pakleni tadem na vanjskim pozicijama!