Liga prvaka - završnica, Osmina finala - uzvrati, 12.03.2013, 20:45 h, Veltins Arena
Suci: Jonas Eriksson, Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (Švedska)

Mišo Gulić • utorak, 12.03.2013.

Galatasaray je u Gelsenkirchenu došao do novog velikog uspjeha, plasmana u četvrtfinale Lige prvaka, slavljem nad Schalkeom u sjajnoj utakmici koja je gledateljima podarila pet pogodaka. Schalke je imao vodstvo iz 17. minute, međutim, pad koncentracije u završnih deset minuta prvog dijela se pokazao kao prevelik "grijeh"...

Christian Fuchs
46'
19
Chinedu Obasi
85'
29
Max Meyer
85'

Nordin Amrabat
70'
5
Gökhan Zan
79'
19
Umut Bulut
86'
Fatih Terim

Vrlo živo otvorili su utakmicu Schalke i Galatasaray, gosti su prvi prijetili udarcima izvan kaznenog prostora, no pokušaji Hamita Altintopa i Buraka Yilmaza završili su pored gola, baš kao i onaj domaćeg Pukkija iz osme minute.

Nakon što su se Turci ispucali u uvodnom dijelu, domaći su stigli do vodstva. U 18. minuti Schalke je izveo korner, Muslera nije baš najbolje reagirao na ubačenu loptu, do koje je nakon odbijanca prvi stigao Neustadter te je snažno zakucao u mrežu za vodstvo svoje momčadi.

Igrač utakmice:

Sjajni turski napadač protiv Schalkea je zabio svoj osmi pogodak iz isto toliko susreta u Ligi prvaka, čime je potvrdio neospornu klasu. Odlično je Turčin izgledao tijekom svih 86 minuta, koliko je proveo u igri, bio je konstantna prijetnja po gol domaćih, a sjajno je otvarao prostor i svojim suigračima koji su iz drugog plana onda imali kudikamo više mogućnosti, što su na kraju krajeva i iskoristili.

Naredne minute nisu ponudile previše akcije oko kaznenih prostora, sve tamo do 34. minute kada je Eboue krasno uposlio Sneijdera koji je snažno potegnuo, ali lopta je prohujala tik pored vrata. No, bila je to tek najava turskog uragana koji je uslijedio u vremenu do odlaska na odmor.

Igrala se 37. minuta, Altintop, inače bivši igrač Schalkea, povukao je loptu do 20 metara od njemačkog gola i zatim silovitim udarcem pogodio za poravnanje rezultata. Pet minuta nakon poravnanja Yilmaz je krasno utrčao u prazan prostor, prihvatio loptu i zatim prebacio istrčalog Hildebranda za potpuni preokret, što mu je bio osmi gol u isto toliko odigranih susreta u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka, a 1:2 je bio i rezultat s kojim su momčadi otišle na odmor.

Nijemci su u nastavak ušli s neugodnom spoznajom da im za prolazak treba isključivo pobjeda, samim time bilo je i za očekivati da od prve minute jurnu po gol, što se i dogodilo. Dva puta pokušavao je Finac Pukki, međutim, nedovoljno dobro da ugrozi gol kojeg je čuvao Muslera.

U istom ritmu Schalke je nastavio i u narednim minutama, ponovno je pokušao finski reprezentativac, nešto kasnije Draxler je nanizao trojicu turskih igrača i snažno pucao s 18 metara, ali i lopta je na njegovu nesreću fijuknula tik pored vrata. Ipak, trud Nijemaca se isplatio u 64. minuti.

Naime, Hoger je prvo s 20-ak metara pogodio prečku, lopta se odbila do Uchide koji je izbjegao turske braniče i dodao Bastosu čiji udarac završava u mreži za poravnanje rezultata.

Domaći su tada sve karte bacili u napad, visoko pritiskali goste, tražili put do gola, ali izuzev nekoliko dalekometnih pokušaja ništa vrijedno većeg uzbuđenja nije se dogodilo.

Završne minute susreta Nijemci su praktički "kampirali" oko kaznenog prostora Galatasaraya, no do prave prilike ipak nisu došli, a njihovu igru na sve ili ništa u završnim sekundama kaznio je Bulut koji je tako upotpunio veliko tursko slavlje.

• cameosis13.03.2013. u 12:45
    ako nisi prošao, nisi zaslužio prolaz, nema tu ništa dvojbeno. te mitove o "nezasluženom" ispadanju se izvlači iz naftalina za malu djecu.
    cameosis
  • Obrisan korisnik13.03.2013. u 08:42
    turcima svaka čast na uspjehu
  • Obrisan korisnik13.03.2013. u 08:15
    Bez obzira što su jaki domaćini, mislim da će mnogi navijati da baš njih izvuku u četvrtfinalu...
  • arsenal-lover13.03.2013. u 01:57