Reprezentacija - prijateljske utakmice, 10.06.2013, 19:30 h, Ženeva, Stade de Geneve, gledatelja: 13.000
Suci: Stefan Studer, Wicht, Josipović (svi Švicarska)
Hrvatska
Hrvatska
0:1(0:1) Portugal
Cristiano Ronaldo 36'
Portugal

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 10.06.2013.

Ni u trećem pokušaju hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela izbjeći poraz od Portugala, niti mu zabiti pogodak. Nakon kvalifikacijskog poraza od Škotske Štimčeva družina tako na ljetni odmor odlazi s porazom i u prijateljskoj utakmici. Presudan je bio - Cristiano Ronaldo...

Henrique Sereno
46'
11
Vierinha
46'
15
Ruben Micael
61'
20
Nelson Oliveira
76'
19
Andre Martins
83'
21
Joao Pereira
85'
Paulo Bento

Tešku utakmicu nakon kvalifikacijskog poraza od Škotske Hrvatske je u Ženevi dočekala s jednim debitantom (Milić) i jednim napadačem (Olić). Iako je najavljivano da će možda preskočiti ovu utakmicu, u portugalskom sastavu u prvih 45 minuta bio je i Cristiano Ronaldo.

Kiša je u prvom dijelu natapala travnjak, a Rakitić u šestoj minuti nije uspio kazniti loše dodavanje portugalskih stopera prema vrataru Eduardu. Ronaldo je u 18. minuti imao prvu prigodu za Portugal, no malo je zakasnio na ubačaj Coentraa.

Hrvatska je u prvom dijelu jednom ozbiljnije zaprijetila i to nakon dubokog prodora Modrića uz gol-aut liniju u 31. minuti. No, Olić nije dobro zahvatio povratnu loptu prema sredini.

18 minuta nakon prvog pokušaja, Ronaldo je ovog puta bio na pravom mjestu u pravo vrijeme. Silvio je ubacio s lijevog krila u sredinu, Veloso je vratio loptu prema zvijezdi Reala koja je imala malo previše prostora s obzirom na svoje kvalitete. Namjestio se na lijevu nogu i prizemnim udarcem zatresao donji lijevi kut hrvatskih vrata.

Ronaldo je mogao udvostručiti portugalsku prednost u 41. minuti, kad je glavom nakon ubačaja s lijevog krila od poda pogodio gredu. Srećom, odlazak na odmor lišio nas je daljnjih neugodnosti u Ronaldovoj režiji. Portugalski izbornik ostavio ga je u svlačionici.

Na otvaranju drugog poluvremena Štimac je na teren poslao i drugog debitanta, najmlađeg ikad - 17-godišnjeg Alena Halilovića, ali prva opasnost opet se dogodila pred našim vratima. Vierinha je glavom pokušao prevariti Subašića u 56. minuti, lopta je završila u korneru.

Nakon brojnih izmjena na obje strane opet je Vierinha bio u najboljoj prigodi. Ukrao je u 71. minuti jednu loptu Ćorluki kraj korner zastavice i sjurio se prema Subašiću, imao je Almeidu usamljenog na drugoj vratnici, ali nije ga uspio pronaći.

Perišić je na drugoj strani pucao glavom na drugoj vratnici nakon ubačaja Modrića, zaprijetio je još na samom kraju i Halilović ciljajući dalji kut, pa i Vida glavom nakon kornera u samoj sučevoj nadoknadi, ali Hrvatska ni u trećem pokušaju nije uspjela zabiti gol Portugalcima.

Tako je i u trećem pokušaju Hrvatska poražena od Portugala, ali progres je očigledan. Prije 17 godina smo izgubili 0:3, prije osam godina 0:2, ovog puta samo 0:1. Za osam godina imat ćemo bod.

• Kao1012.06.2013. u 11:52
    Ova je tekma trebala biti prije Škotske nikako poslije.
    Kao10
  • Obrisan korisnik12.06.2013. u 01:36
    Alažem se ubuduće u kvalifikacijama odbijamo igrati protiv Škotske...kakav komentar
  • Obrisan korisnik11.06.2013. u 19:27
    Blago nama sa pameti ko tvojom. Pa koju si ti utakmicu gledao??????? Konacno izgledali dobro na terenu????????Kombinatorika ??????????? Prodornost ???????????. Drugi najbolji igrac na svijetu nam zabio gol ?????????? i to je u redu ??????????.TP, ako je i od tebe, previse je !!!!!!!!!!!!!
  • gerrard11.06.2013. u 18:56
    al ponovno me razočarao srna, pa on nije probiju svoju stranu već 3-4 godine a i dalje je nezamjenjiv i kapetan..mislim,kada sa sjetim srne 2008. i svega nakon toga, to nije ni za usporedbu..jako je nazadovao, pa bimožda i njega trebalo malo ohladit na klupi..jer čini se kao da je pretplačen na... [više na forumu]