SP 2015. - Završnica, osmina finala, 26.01.2015.
Poljska 24:20 Švedska
Švedska

Poljska osigurala četvrtinu finala s Hrvatskom pobjedom nad Švedskom

Iz Dohe:Danijela Lemaić • ponedjeljak, 26.01.2015.

Prvi večernji termin ovog ponedjeljka u dvorani Ali Bin Hamad Al-Attiyah bio je rezerviran za dvoboj osmine finala između Švedske i Poljske. U dvoboju koji je odlučivao o suparniku Hrvatske u četvrtini finala bolja je bila reprezentacija Poljske koja pokazala veliku borbenost na terenu.

Reprezentacija Švedske stigla je u osminu finala s drugog mjesta u skupini C gdje je u izravnom dvoboju za vodeću poziciju izgubila od Francuske 25:27. S druge strane, pak, ekipa Poljske u skupini D nakon tri pobjede i dva poraza osigurala je treću poziciju. U izravnom dvoboju koji je odlučivao o mjestu u četvrtfinalu i borbi s Hrvatskom uspješnija je bila Poljska koja je u nastavku prelomila rezultat u svoju korist.

Do prvog zgoditka na susretu stiže Švedska preko Lukasa Karlssona za 1:0, a do sljedećeg pogotka čekalo se punih pet minuta s obzirom na to da su obje ekipe upisale po nekoliko pogrešaka. Post od golova prekida Michal Daszek za 1:1. Započela je tada igra pogodak za pogodak koju su obje ekipe održavale dobrom obranom, a trajala je sve do 20. minute susreta kada pojačava Poljska te preko Karola Bieleckog, Daszeka i Bartosza Jureckog ostavlja Švedsku na minus tri (5:8).

Poljska prednost topila se kako se približavao istek 30. minute, naime, tada je proradila švedska pokretljiva obrana na koju Poljska nije imala rješenja. Tako je u 26. minuti Jonas Källman zabio za 9:9, a do odlaska na predah Švedska je prešla u vodstvo 11:10.

Prvih deset minuta drugog dijela susreta švedska ekipa održavala je vodstvo, čak i povela 13:11, ali tada je Poljska, zahvaljujući probuđenom Slawomiru Szmalu, sustigla protivnike i poravnala na 14:14. Poravnata igra nije se dugo zadržala te je Poljska na krilima Adama Wisniewskog i Bartosza Jureckog ponovno povela +2 (18:16). Švedska je krenula u lov na smanjenje zaostatka, ali se u posljednjih pet minuta stalno nalazila na pogodak, dva zaostatka. U 58. minuti ponovno siguran biva Bartosz Jurecki, ovoga puta s linije sedam metara, za tri pogotka prednosti (22:19). Do kraja susreta Poljska povećala svoju prednost na 24:20.

Poljsku su do susreta s Hrvatskom vodili Michal Jurecki i Bartosz Jurecki svaki s po pet pogodaka, dok je na vratima Slawomir Szmal sakupio 12 obrana. Kod Švedske istaknuli su se Jonas Källman i Frederik Petersen svaki s po četiri gola, a čuvar mreže Mattias Andersson zaustavio je deset lopti.

• Totalna_Pasiva26.01.2015. u 23:29
    Meni je, ali oduvijek mi je Džomba car pa mi je teško biti objektivan. U svakom slučaju ljepo osvježenje nakon Saračevića koji lupa gluposti.
    Totalna_Pasiva
  • Obrisan korisnik26.01.2015. u 20:16
    Jel se jos nekome svidio Mirza kao komentator ?
  • Obrisan korisnik26.01.2015. u 19:58
    Vidim da smo već upisali polufinale. Pa nije Poljska Amerika u rukometu da će biti 30 razlike. Pa još jučer smo protiv Brazila visila, a danas mislimo da ćemo Poljsku dobiti 20 razlike. Zbilja smo Balkanci :D
  • narada10826.01.2015. u 19:33
    a dok mi čitamo ovo, senatori iz Francuske fino rješavaju Argentinu 12:5 u 25 min.