Šibenik opravdao ulogu favorita i svladao Zagreb

Petar Jenjić • četvrtak, 27.04.2017.

U prvom četvrtfinalnom susretu odigranom na Baldekinu košarkaši Šibenika opravdali su ulogu favorita i svladali Zagreb rezultatom 84:78 čime su došli korak bliže ulasku u polufinale...

GKK Šibenik - Zagreb 84:78 (18:14, 27:21, 17:15, 22:28)

Četvrtfinale PH, prva utakmica
Šibenik - Baldekin
Suci: Denis Hadžić, Gordan Terlević, Martin Vulić

Šibenik: Badžim 12, Pandurić 11, Ivanov 13, Petani 10, Halilović 21, Radovčić, Šarić, Bašić 7, Nakić, Turkyilmaz 2, Paić, Siriščević 8

Zagreb: Junaković 8, Vitali 10, Vlaić 3, Božić 21, Marčinković 21, Majcunić, Perić, Batur 10, Krapić 5, Macner, Palokaj

Prvo mjesto nakon regularnog dijela sezone nosilo je i određeni pritisak u četvrtfinalu kojeg su se košarkaši Šibenika vrlo lako riješili. Na domaćem su parketu svladali osmoplasirani Zagreb rezultatom 84:78 i došli na korak do prolaska u polufinale.

Teško je bilo za očekivati da Mravi mogu ozbiljnije zaprijetiti kada uzmemo u obzir skraćenu rotaciju od sedam ili osam igrača. Tako je u konačnici i bilo, Šibenik je vodio većim dijelom susreta i zasluženo došao do pobjede.

Šibenčani su u cijeloj utakmici zaostajali nešto više od minute, prvi puta na početku kada je Martin Junaković ubacio tricu za 3:2. Na drugoj je strani na isti način uzvratio Luka Pandurić. Ubačajem Tea Petanija imali su najvećih šest razlike u prvoj četvrtini, dok su se gosti tek u dva navrata uspjeli spustiti na dva koša minusa.

Poenima Ante Krapića gosti su u 14. minuti došli do spomenutog drugog vodstva (22:21), no Šibenik uzvraća s devet vezanih koševa. U završnici prvog poluvremena Roko Badžim je momčadi s Baldekina donio prvu dvoznamenkastu prednost (42:32) koja je ostala i do odlaska na odmor.

Na krilima Luke Božića zagrebačka se momčad u 27. minuti spustila na pet koševa zaostatka (50:45), no domaćin vrlo brzo ponovno dolazi do dvoznamenkaste razlike. Uspio se Zagreb još u nekoliko navrata spustiti ispod deset koševa zaostatka, no za preokret nije bilo dovoljno. Tek su u završnici uspjeli ublažiti poraz.

Do pobjede ih je predvodio Miralem Halilović s 21 poenom (10/13 za dva, slobodna bacanja 1/2) i deset skokova, Ive Ivanov je dodao 13 koševa (4/8 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/4).

Kod Zagreba su po 21 poen ubacili Luka Božić (4/7 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 10/12) i Pavle Marčinković (4/7 za dva, 3/9 za tricu, slobodna bacanja 4/4).