Šuterski raspoloženi Šibenčani potpuno razbili Zagreb

Petar Jenjić • nedjelja, 30.04.2017.

Košarkaši Šibenika potpuno su razbili Zagreb na gostovanju u Trnskom. Uz vrlo visok postotak šuta iz igre već su u 28. minuti došli do 100 poena i imali 40 koševa prednosti. U konačnici su slavili rezultatom 123:96 i sada čekaju boljeg iz dvoboja Cibone i Zadra...

Zagreb - GKK Šibenik 96:123 (22:36, 22:38, 26:30, 26:19)

Četvrtfinale PH, druga utakmica:
Zagreb - dvorana Trnsko
Suci: Josip Radojković, Denis Hadžić, Josip Jurčević

Zagreb: Junaković 15, Vitali 8, Božić 29, Batur 17, Marčinković 20, Majcunić 2, Perić, Krapić 2, Macner 3, Palokaj

Šibenik: Pandurić 12, Ivanov 16, Petani 9, Siriščević 18, Halilović 19, Radovčić 7, Šarić 1, Andabaka 6, Badžim 15, Blaće 2, Turkyilmaz 6, Paić 12

Ulogu favorita, blago rečeno, opravdali su košarkaši Šibenika i bez većih problema došli do pobjede u drugoj četvrtfinalnoj utakmici prvenstva Hrvatske. U Trnskom su bili bolji od Zagreba rezultatom 123:96 i u polufinalu čekaju boljeg iz dvoboja Cibone i Zadra.

Nevjerojatno efikasna, učinkovita napadačka igra Šibenika zadavala je jako puno glavobolje domaćinu. Sve im je polazilo za rukom, što god su uputili prema košu ulazilo je. Već su nakon prve četvrtine Šibenčani imali 14 koševa prednosti (36:22).

Iako bi možda očekivali nekakav pad postotka šuta, to se nije dogodilo. Vrlo raspoloženi gosti su nastavili gdje su stali i u naredne dvije četvrtine, ubacivši barem 30 poena. Granicu od 100 koševa probili su već u 28. minuti (100:60) i do kraja bez prevelikih problema održavali stečenu prednost. Susret su zaključili sa 62% šuta za tricu (19/22) i 65% šuta za dva (25/37) uz čak 37 asistencija.

Najučinkovitiji je ipak bio Miralem Halilović s 19 koševa (8/9 za dva, slobodna bacanja 3/4), Ivan Siriščević je dodao 18 poena (1/3 za dva, 5/7 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i osam skokova.

Najbolji je kod Zagreba bio Luka Božić s 29 poena (7/10 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 15/16), dok je Pavle Marčinković dodao 20 koševa (5/11 za dva, 2/8 za tricu, slobodna bacanja 4/5).