Zadar izjednačio rezultat u seriji, četvrtfinale se vraća u Zagreb

Petar Jenjić • nedjelja, 30.04.2017.

Košarkaši Zadra poravnali su rezultat su četvrtfinalnoj seriji protiv Cibone, na domaćem su parketu slavili sa 68:56 čime su izborili majstoricu u Zagrebu...

Zadar - Cibona 68:56 (19:17, 11:15, 22:15, 16:9)

Četvrtfinale PH, druga utakmica
Zadar - dvorana Višnjik
Suci: Siniša Herceg, Tomislav Vovk, Luka Kardum

Zadar: Marinković 2, Barać 13, Ramljak 20, Kovačević 6, Vladović 11, Jelenković, Jurica, Špaleta, Brzoja 4, Mazalin, Georgiev, Krajina 12

Cibona: Reynolds 2, Šakić 8, Joksimović 4, Žorić 22, Rozić 10, Uljarević, Marinelli 3, Marić, Ćorić, Bošnjak 5, Ljubičić, Gospić 2

Nakon katastrofalne predstave u Zagrebu u kojoj gotovo i nisu zaprijetili zagrebačkoj momčadi, Zadrani se nisu željeli već u ovako ranoj fazi oprostiti od doigravanja. Na domaćem su parketu slavili rezultatom 68:56 čime su vratili četvrtfinalnu seriju u Dom Dražena Petrovića.

Neučinkovito prvo poluvrijeme nijednoj momčadi nije donijelo značajnije vodstvo. Domaćin je bolje odigrao prvu četvrtinu, u kojoj je tek u jednom navratu imao pet koševa viška, dok je u drugoj bolja bila Cibona. Zagrebačka momčad je napravila seriju 8:0 predvođena Marinom Rozićem i došla do šest poena prednosti (30:24). Isti je igrač poentirao za i za vodstvo Vukova na kraju poluvremena.

Profunkcionirao je napad Zadra u nastavku utakmice, počeli su sve češće pogađati izvana i vrlo brzo su došli do lijepe prednosti. Ubačajem Jakova Vladovića poveli su prvi puta dvoznamenkastom razlikom (50:39) u 27. minuti. Ipak, do kraja četvrtine Cibona popravlja dojam i dolazi na pet poena minusa (52:47).

Ostao je Zadar u vodstvu i u posljednjih deset minuta, gosti su uspjeli doći na dva koša zaostatka, ali više od toga nije išlo. Zadar je uzvratio pa je preko Maja Kovačevića došao do deset razlike (64:54) dvije i pol minute prije kraja i mirno priveo utakmicu kraju.

Do pobjede ih je predvodio Ivan Ramljak s 20 poena (5/6 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i osam skokova, Boris Barać je dodao 13 koševa (6/10 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

Najbolji je kod gostiju bio Luka Žorić s 22 poena (8/14 za dva, slobodna bacanja 6/7) i šest skokova.

A-1 liga, doigravanje

• Kojot_5030.04.2017. u 21:57
    Istina, u najavi utakmice na stranicama saveza je pisalo da će on suditi, kasnije nisam dodatno provjeravao. Hvala!