Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 20.02.2018, 20:45 h, Allianz Arena

Dario Dodić • utorak, 20.02.2018.

Nogometaši Bayerna već su u prvom ogledu osmine finala Lige prvaka praktički osigurali plasman u iduću fazu natjecanja. Bavarci su na Allianz Areni iskoristili rano isključenje Domagoja Vide i došli do velike prednosti pred uzvrat...

Arjen Robben
44'
7
Franck Ribery
81'
24
Corentin Tolisso
83'
Duško Tošić
57'
77
Gokhan Gonul
69'
18
Tolgay Arslan
85'
Senol Gunes

Nakon odigranih 90 od 180 minuta dvoboja osmine finala Lige prvaka između Bayerna i Bešiktaša Bavarci mogu već razmišljati o četvrtfinalu. Bayern je u drugom poluvremenu razbio turski sastav i praktički (sportski je pričekati rasplet uzvrata) osigurao prolaz dalje. Ipak, pitanje je kakvu bismo utakmicu gledali da Domagoj Vida nije isključen u ranoj fazi utakmice.

Lako je biti general poslije bitke i zamjeriti hrvatskom reprezentativcu što je u 16. minuti kao zadnji igrač obrane srušio Lewandowskog - jer jasno je da nije imalo učinka, spriječio je vjerojatni gol u toj situaciji, ali Bavarci su puno više koristi imali od igračke prednosti na travnjaku do kraja susreta. U obranu Vide treba reći da ga je u čitavu situaciju uvalio kapetan Hutchinson netočnim dodavanjem i da je hrvatski branič umalo izbio loptu.

Ostaje žal jer Bešiktaš je bio ravnopravan Bayernu, igrali su dobro gosti, došli su se nadigravati i u nekoliko navrata su opasno prijetili Ulreichu. S igračem manje takva je igra značila da je pitanje vremena kad će uslijediti raspad sistema. Do same završnice poluvremena su izdržali gostujući nogometaši, ali Thomas Müller nije dozvolio da Turci na odmor odu netaknute mreže.

Igrala se 43. minuta, Müller je kao i obično bio na pravom mjestu i loptu koja se odbila od Alabe proslijedio u mrežu Bešiktaša.

Igrati s desetoricom igrača protiv Bayerna na Allianz Areni nije nimalo lako, iskusili su to igrači Bešiktaša u nastavku. Već u 50. minuti Lewandowski im najavljuje što ih čeka, s ruba kaznenog prostora iz slobodnog udarca pogađa desnu vratnicu. Tri minute kasnije bilo je 2:0. Lewandowski je bio u ulozi asistenta, a danas sjajni Coman poentira za 2:0.

Desetak minuta čekalo se na treći zgoditak, s desne je strane ubacio Kimmich, a snalažljivi Müller zabio svoj drugi gol. Zaslužio je u strijelce se upisati i Lewandowski, pošlo mu je to za rukom u 79. minuti kada je bio prvi na odbijancu i zabio za 4:0.

Poljak je u samoj završnici još jednom zatresao mrežu Bešiktaša, ovog puta na asistenciju Müllera, Bayern na uzvrat (14. ožujka) ide s ogromnih 5:0.

Bayernu je ovo bila 14. uzastopna pobjeda u svim natjecanjima, čime su izjednačili najduži pobjednički niz kluba (gledano od 1980. godine).