Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 20.07.2010.
Dinamo Tirana 1:0 Šerif Tiraspol
Šerif Tiraspol

Šerif preko Dinama do Dinama

Ante Zovko • utorak, 20.07.2010.

Moldavski Šerif bit će protivnik zagrebačkog Dinama u trećem pretkolu Lige prvaka nakon što večeras hrvatski prvak odradi uzvratni susret protiv Kopra. Iako je u uzvratu u Tirani protiv Dinama izgubio 1:0, bila mu je dovoljna prednost 3:1 iz prve utakmice.

Dinamu iz Tirane nije bila dovoljna pirova pobjeda ostvarena u uzvratu. Jedini strijelac bio je, zanimljivo, igrač zagrebačkog imenjaka na posudbi, Emiljano Vila, ali Šerif se provukao zbog boljeg omjera.

Domaćin je loveći zaostatak odmah krenuo napadački, a nakon dvije izglednije prilike u 18. minuti pogodio je Vila svladavši vratara u akciji "jedan na jedan". Šerif je tijekom cijelog prvog dijela bio u podređenom položaju pa je tako prvu priliku ubilježio tek u 25., kad je Erokhin opalio u vratara.

Mnogo manje sadržajnije drugo poluvrijeme obilježio je pad ritma i učestale pogreške s obje strane. Šerif se orijentirao na čuvanje mreže te je uspješno odolijevao jalovim albanskim napadima. U takvim okolnostima najbolja se prilika ukazala gostima - Franca je s dvadesetak metara iz slobodnog udarca naciljao okvir, ali je vratar Hidi lijepom paradom sačuvao nadu. Međutim, albanski prvak do kraja nije uspio sastaviti ozbiljniju priliku i tako se oprostio od Europe.

Prva utakmica trećeg pretkola između Šerifa i Dinama igrat će se 27. srpnja u Tiraspolu, a uzvrat je na rasporedu 3. kolovoza.