Poraz Salzburga na Farskim Otocima

Marin Pintur • utorak, 20.07.2010.

Plasman u treće pretkolo Lige prvaka su rutinski izborili ciparska Omonia, te bugarski Litex, dok je Red Bull neočekivano poražen na Farskim Otocima. Visoku su pobjedu ubilježili prvaci Walesa TNS nad irskim Bohemiansom...

Iako je sve dvojbe oko prolaza osigurao u prvoj utakmici kada je slavio s 5:0, Red Bull Salzburgu nije trebao poraz na gostovanju kod farskog HB Torshavna. Jedini pogodak na susretu je djelo Samuelsena u 73. minuti, a Nikola Pokrivač je u igru ušao u 34. minuti.

Sljedeći protivnik Austrijanaca je Omonia Nicosia koja je s ukupnih 5:0 bila bolja od makedonske Renove. Ciprani su pokopali male nade Makedonaca već u startu utakmice tako da su nakon 25 minuta vodili s 2:0 pogocima Aloneftisa i Leandra. Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta.

U velško – irskom dvoboju kao pobjednik je izašao prvak Walesa TNS. Bohemians je u goste TNS-u donio prednost od 1:0 iz prvog susreta, ali su domaći igrači preokrenili rezultat nakon prvih 20 minuta. Strijelci su bili Jones, Williams i Sharp. Iako su Irci imali dosta vremena za povratak, do kraja utakmice još je jedna lopta završila u gostujućoj mreži. U 71. minuti svoj je drugi zgoditak postigao Williams. TNS-a u trećem pretkolu čeka Anderlecht.

Crnogorski Rudar iz Pljevlje je vjerovao da nakon minimalnog poraza u Lovechu može doći do velikog uspjeha i izbaciti bugarskog Litexa. Međutim, pokazalo se tko je kvalitetnija momčad. Bugari su slavili s 4:0 pogocima Niflorea, Jelenkovića i Bratua dvaput.