1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 21.08.2010, 17:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 1000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Volf (Rijeka), Skender (Rijeka)

Matej Milanović • subota, 21.08.2010.

Branko Karačić je debitirao na klupi Osijeka gostujućom pobjedom protiv Istre 1961. Gosti su slavili s 2:1, a pobjednički je pogodak postigao Kvržić u 89. minuti. Dok je Osječanima ova pobjeda omogućila da dođu do malo daha nakon klupskih potresa, Puljanima je poraz dodatno produbio krizu...

Okršaj Istre 1961 i Osijeka bio je dvoboj dva kluba u velikoj krizi. Puljani su pod vodstvom Roberta Jarnija na svom terenu htjeli doći do prve pobjede, uz pomoć publike. Osijek je pak pod ravnanjem novog trenera Branka Karačića tražio pobjedu koja bi pokrenula povratak prema gornjem dijelu ljestvice gdje su se Osječani vidjeli uoči prvenstva.

U prvih 45 minuta bolje se snašao Osijek koji je preko Domagoja Pušića poveo u 25. minuti. Pušić se najbolje snašao u pulskom šesnaestercu nakon obrane Škorića koji nije uspio zaustaviti loptu. Domaći su tako pomalo šokirani otišli u svlačionice. Odmor i razgovor s trenerom očito su poslužili, budući da je Istra 1961 dobro krenula u nastavak i izjednačila pogotkom Armenda Alimija iz slobodnog udarca u 65. minuti igre.

Ipak, kad se činilo da će svaki sastav uzeti po bod, Zoran Kvržić je minutu prije isteka regularnog vremena uzvratio pogotkomza 2:1. Karačić je tako na klupi Osijeka debitirao s pobjedom i donio svom novom klubu donio tri važna boda. U iduće četiri utakmice očekuju ih dvoboji s Hrvatskim dragovoljcem, sa Šibenikom, s Interom i sa Zadrom i nakon njih će postati jasnije koji su dometi Osječana u ovoj sezoni.

Puljani su pak u sve većoj krizi. Niti promjena trenera nije imala pretjeranog učinka i nakon pet kola Istra i dalje nema pobjedu i osvojila je samo jedan bod. Obzirom da su pritom već odigrali dvije utakmice protiv konkurenata koji se bore da ne ispadnu iz lige. I Istru u idućim kolima očekuju utakmice protiv direktnih konkurenata, a to su Šibenik, Inter i Zadar. U njima Istrani moraju doći barem do jedne pobjede i ako im to ne uspije borba za spas postat će još teža od onog što već je.

• kraljetina22.08.2010. u 11:13
    ne pise se ovakvoj istri nista dobro, cinilo mi se da ce postati stabilan prvoligas,no izgleda da nista stoga
    kraljetina
  • russell22.08.2010. u 03:07
    početak puta do finala lige prvaka
    russell
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 02:39
    Jadni Jarni, nek se rađe primi malog nogometa.
  • Obrisan korisnik21.08.2010. u 22:20
    a da ta Istra kupi nekoga....Doveli su Škorića , al nije on svemoguć..pa neko i gol treba dat.