Mario Majdić Natrlin • nedjelja, 01.05.2011.

Memphis Grizzliesi su u petak zatvorili prvi krug doigravanja eliminiravši San Antonio Spurse, a već danas su otvorili drugi krug pobjedom nad Oklahoma City Thunderom. Thunder je u ovu seriju ušao s prednošću domaćeg terena i nakon pobjede nad Denver Nuggetsima, ali se prednost brzo prebacila na stranu Memphisa...

Svega 36 sati nakon što su upotpunili iznenađenje povijesnih razmjera, Memphis Grizzliesi otvorili su drugi krug NBA doigravanja pobjedom nad Oklahoma Cityjem 114:101 i povevši tako 1-0 u seriji.

Momčad Thundera je kao četvrti nositelj ugostila dosadašnji hit NBA doigravanja i na vlastitoj koži osjetila koliko su gosti iz Memphisa neugodan protivnik. S 34 poena i deset skokova ponovno ih je predvodio fantastični Zach Randolph i Grizzliesi su svojim prepoznatljivim stilom igre najavili kako će i Kevin Durant i društvo s njima imati puno problema.

Borba pod obručima

Memphis Grizzliesi su zabili čak 52 poena u reketu naspram 38 Thundera koji su se dosta dobro držali u skoku gdje su ih Grizzliesi nadskakali 45-42.

Priča ove utakmice bile su izgubljene lopte. Neugodna obrana Memphisa natjerala je Oklahomu City na čak 18 izgubljenih lopti iskoristivši ih za čak 23 poena. Sedam puta je loptu gubio Russell Westbrook.

Randolphu se pridružio odlični Marc Gasol s 20 koševa (šut 9/11) i 13 skokova i Memphis je ponovno dominirao reketom. 15 poena i sedam asistencija upisao je vrlo dobri razigravač Mike Conley, 12 koševa je ubacio Tony Allen, a 11 je s klupe dodao Shane Battier.

Nakon prve četvrtine koju su zaključili vodstvom 28:24, Memphis je kontrolu nad rezultatom preuzeo u drugoj dionici kada se osjetnije odvojio od Thundera čvrstom obranom smanjivši njihovu napadačku efikasnost. Do poluvremena je Oklahoma City smanjila prednost gostiju i na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 57:47. Raspoloženi Grizzliesi su u prvom dijelu šutirali 53.2%, a Thunder je već do tada nagomilao deset izgubljenih lopti.

Oklahoma City je kvalitetno reagirao nakon odmora i u nastavku vodstvo Memphisa smanjio na svega tri razlike, ali gosti se zatim ponovno odvajaju, treću četvrtinu završavaju sa serijom 9:0 i u odlučujući period ulaze s vodstvom 84:71. U četvrtoj četvrtini Grizzliesi nisu posustajali, prednost se popela na 91:74, a utakmicu su mirno priveli kraju ne dopustivši domaćinima da se ozbiljnije približe.

Durant je s 33 poena i 11 skokova bio prvi čovjek Thundera, dok je Russell Westbrook zabio 29 poena uz osam skokova, ali i šut 9/23 koji je došao kao rezultat agresivne i kvalitetne obrane Memphisa. Serge Ibaka dodao je 16 poena uz 11 skokova i pet blokada, ali prvi dvojac Oklahoma Cityja ipak nije dobio dovoljno kvalitetnu podršku. Harden je završio s pet postignutih koševa, a Perkins je zabio svega dva uz šest skokova.

Grizzliesi su, kao što je to bio i slučaj protiv Spursa, odmah u prvoj utakmici oduzeli prednost domaćeg terena i najavili žestoku borbu za finale Zapada.

• Obrisan korisnik02.05.2011. u 18:20
    ah jbg,ipak su te 3-4 stranice sta si naveo bilo dugotrajna rjesenja i svi priko toga gledaju jbg...al dobro ce doc ova promina bome,playoff zasluzuje sliku kakva dolikuje ovakvin utakmicama...
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 15:46
    Ma kakav my2p, atdhe, fromsport, livescorehunter, zajebi to. Ko jos gleda priko toga. Radit ce ti sto posto, samo napravi sta sam ti reka, probaj se ukljucit par minuta nakon sta utakmica pocne, slika je vrh vrhova.
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 15:13
    ma ok,iman flash naravno,vidicemo vcrs jel to izgleda kako si reka i provat...jer neznan jeste primjetili vi ostali koji gledate online da se sve teze mogu gledat utakmice,npr.priko onog myp2p.eu di je sinoc bilo na 25 postaja miami-boston i od tih 25 jedva san sliku nasa na jednom i to ne bas... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 09:53
    nevjerojatno! ovaj memphis je najveće iznenađenje zadnjih 10 godina! iako su spursi stari, ipak su ih prošli, a još k tome, odmah nakon toga pobijede mlade, talentirane i fizički jake OC na njihovom terenu-svaka čast! randolph igra fenomenalno u doigravanju. ne sjećam se da je u portlandu ikad bio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 09:22
    Ne znam, vcrs napravi to sta sam ti reka, znaci otiđi na ovu stranicu http://www.german-proxy.de/ Zatim imaš malim slovima ispod piše http:// pokraj toga kopiraj ovo www.nba.de ( samo copy paste) i stisni pokraj imas Go. I onda ce ti se otvoriti slika i samo stisni na play, nakonj 3-4 sekunde ti se... [više na forumu]