Wade i James načeli Boston

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 02.05.2011.

U Miamiju je u nedjelju otvorena najiščekivanija serija dosadašnjeg dijela NBA doigravanja. Miami Heat ugostio je Boston Celticse u dvoboju "velikih trojki" i momčadi s pregršt talentiranih pojedinaca. Miami, kao izazivač, ima mnogo toga za dokazati, a krenuli su oštro i svladali aktualne prvake Istoka na samom otvaranju...

Dwyanea Wadea večeras nije mogla zaustaviti ni najbolja obrana NBA lige. Zabio je 38 poena i predvodio svoj Miami Heat do pobjede protiv rivala Boston Celticsa 99:90.

Miami je u posljednju četvrtinu ušao s prednošću od 14 poena razlike (76:62) i uigranoj momčadi iz Bostona nije dozvolio nikakav preokret. LeBron James izveo je monstruozno alley-oop zakucavanje za 84:72 na dodavanje Wadea koji je nešto kasnije ubacio tricu za 90:74.

Raspoloženi Ray Allen tricama je držao Boston Celticse na životu, ali od suigrača nije imao apsolutno nikakvu potporu. Utakmica je praktički prelomljena nakon što je James, poslije izgubljene lopte Rajona Ronda, dubokim dodavanjem pronašao Wadea koji polaže za 94:82 s tri minute do kraja.

Paul Pierce isključen

Sa sedam minuta do kraja utakmice zbog druge tehničke pogreške isključen je Paul Pierce. Zaradio ju je nakon što je, prilikom postavljanja bloka i sudara s Wadeom, nešto dobacio sinoć najraspoloženijem igraču Heata što nije baš najbolje sjelo kod sudaca koji su ga uputili prema svlačionici.

Nervozni Pierce je prvu tehničku pogrešku zaradio ranije u četvrtini nakon verbalnog obračuna s Jamesom Jonesom.

James je završio s 22 poena, šest skokova i pet asistencija. 25 poena (pet trica) zabio je raspucani James Jones, uvalivši četiri trice u drugoj četvrtini. Chris Bosh bit će zadovoljan sa sedam poena i 12 skokova.

Wade je zabio težak šut preko dvojice Celtica na kraju prvog poluvremena pa je Miami na poluvrijeme otišao s, do tada najvećom, prednošću od 15 poena razlike. Zaštitno lice Heata u prve je 24 minute zabio 23 koša (više od kompletne petorke Bostona) uz šut 9/11.

Wade je ubacio 13 poena u prvoj četvrtini u kojoj se Heat odvojio pri samom kraju i zaključio je na 20:14. Boston je u prvih dvanaest minuta pogodio svega pet šuteva iz igre (25%). Uzastopnim tricama Jamesa Jonesa, vodstvo Miamija popelo se na 28:16 sredinom druge četvrtine u kojoj su domaćini iskoristili izostanak Rajona Ronda koji je skupio tri brze osobne pogreške.

Miami je na otvaranju treće četvrtine s pet izgubljenih lopti dozvolio da se otopi vodstvo koje je na trenutak doseglo i +19. Allen je tricama nakratko smanjio zaostatak, ali Heat je ponovno prednost vratio u dvoznamenkaste vode. Košem Piercea u završetku treće četvrtine, Boston je smanjio na 76:62 uoči odlučujućih 12 minuta.

Boston je večeras bio jednostavno indisponiran i nije mogao odgovoriti na energiju s kojom je u utakmicu ušao Miami. Ray Allen završio je s 25 poena, Paul Pierce je skupio 19 prije nego što je isključen, a podbacili su Kevin Garnett (šest poena, osam skokova) i Rajon Rondo (osam poena uz šut 3/10, sedam asistencija, sedam skokova).

Druga utakmica igra se također u Miamiju u večeri s utorka na srijedu.

• Obrisan korisnik03.05.2011. u 00:56
    Ipak je wade kralj u miamiju. Derrick rose,kobe ili wade mislim da će jedan od njih biti MPV doigravanja.
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 23:30
    Najjaci je ovaj sto kaze da je majami bio jaci za Jonesa. Pa covjek je najbolji suter trica na all star vikendu,a pogadjao je samo otvorene suteve. Pa da vam Alen nije pogadjao one nemoguce suteve, izgubili bi 30 razlike. Hocete li pricati da ce Boston proci i kada budu gubili 3:0 ili 3:1?
  • Peter Schmeichel02.05.2011. u 18:25
    Nakon jedne loše partije (ajde, katastrofalne) Rondo je prosječan play.... Jednostavno ne mogu shvatit takva razmišljanja. Protiv obrane Heata će se malo tko naigrat, i malo ko će imat čudesne brojke. Obrana im je sinoć bila fantastična- Wade malo više od toga. Zato malo kredita za Rajona. Kad se... [više na forumu]
    Peter Schmeichel
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 17:23
    da, slažem se svime... protiv jamesa i wadea, pa čak i chalmersa (vrlo podcijenjen defenzivac) ta brzina ne pomaže, nema polaganja (3 luđačke banane je sinoć popio), a skok šut mu je žalostan... ray allen mora nastavit ovako gađat, a pierce će morat odigrat seriju života da boston prođe. također... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.05.2011. u 16:50
    osobno vise volim dobiti i 5,10 minuseva nego ostati na nuli. radije cu procitati neciji ispravak svog posta, malo promozgati, uci u kvalitetnu diskusiju,itd... nego imati osjecaj da nitko ne cita ono sta pisem e,sad minusevi kao takvi, ne treba ih uzimati za zlo, cesto su oni rezultat navijackih... [više na forumu]