Mario Majdić Natrlin • subota, 07.05.2011.

Nastavlja se noćna mora LA Lakersa. Dirk Nowitzki i njegovi Dallas Mavericksi nanijeli su im treći uzastopni poraz i tako stigli na korak od ulaska u finale Zapadne konferencije. Na Istoku je Derrick Rose zabio 44 poena, najviše u svojoj karijeri, i predvodio svoje Chicago Bullse do uvjerljive pobjede u Atlanti...

Lakersi nemoćni protiv Mavsa (Dallas vodi 3-0)

Dallas Mavericksi preokrenuli su vodstvo LA Lakersa od osam poena prednosti u četvrtoj četvrtini i stigli do pobjede 98:92 i vodstva od 3-0 u seriji protiv aktualnih prvaka. Dallas se još jednom pokazao kao bolja, spremnija i koncentriranija momčad koju je predvodio fantastični Dirk Nowitzki s 32 poena i devet skokova.

Phil Jackson: "Razočarani smo. U prvoj i trećoj utakmici mi smo kontrolirali tempo. Oni su ih bolje dovršili od nas. Ali, još uvijek vjerujemo da ćemo pobijediti iduću utakmici i nakon toga vidjeti što dalje."

Kobe Bryant: "Možda sam lud jer još mislim da možemo pobijediti ovu seriju. Trebamo pobijediti u nedjelju, vratiti se kući i pobijediti tamo."

Dirk Nowitzki: "Nećemo se opustiti ni skinuti papučicu s gasa. Prvaku nikada ne želite dati novu šansu pa se nadam da i u nedjelju možemo igrati s jednakim trudom i uz jednako dobru publiku."

Nowitzki je zabio važan koš za vodstvo Mavericksa 93:91, 1:23 do kraja utakmice. U idućem napadu Dallasa na Jasonu Terryju prekršaj je napravio Derek Fisher i Terry pogađa oba slobodna bacanja za vodstvo 95:91 svega 17 sekundi prije kraja. U posljednjoj šansi Lakersa, Fisher nije dobro izveo loptu i njegovo lob dodavanje Lamar Odom ne uspijeva uhvatiti pa su gosti iz LA izgubili posjed i sve šanse za pobjedu u Dallasu.

Jason Terry je zabio nova ključna slobodna bacanja i utakmicu završio s 23 poena. 15 koševa ubacio je Predrag Stojaković uključujući vrlo važne trice u četvrtoj četvrtini. 11 poena i devet skokova dodao je Jason Kidd i Dallas je i pred domaćom publikom pokazao da je u ovom trenutku puno spremnija momčad od Lakersa.

Kobe Bryant izjurio je s parketa nakon poraza u kojem je zabio 17 koševa (šut 8/16) uz šest asistencija, ali kao ni ostatak momčadi, nije imao rješenje za odlične Mavse koji su odigrali puno kvalitetniju završnicu. LA je predvodio Andrew Bynum s 21 poenom i deset skokova, 18 koševa imao je Odom koji je startao umjesto suspendiranog Artesta, a Pau Gasol opet je odigrao slabo i završio s 12 poena (5/13) i osam skokova.

Lakersi su i na poluvremenu držali vodstvo 51:47, ali domaćini ni u jednom trenutku nisu odustajali. Pred aktualnim prvacima sada je prepreka povijesnih razmjera - nijedna momčad u NBA povijesti nije pobijedila seriju nakon što je izgubila prve tri utakmice.

Učinak karijere Rosea (Chicago vodi 2-1)

Derrick Rose odigrao je najefikasniju utakmicu u svojoj karijeri i sa 44 koša, sedam asistencija i pet skokova predvodio Chicago Bullse do pobjede protiv Atlanta Hawksa, 99:82. Chicago je tako preuzeo vodstvo 2-1 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije.

Rose je veoma rano Atlanti dao do znanja što ih čeka večeras. U prvoj četvrtini zabio je 17 poena i bio potpuno nezaustavljiv. Utakmicu je završio sa šutom iz igre 16/27 pogodivši četiri trice. Odlično je za Bullse reagirala njihova klupa s koje je Taj Gibson zabio 13 poena uz 11 skokova, a Kyle Korver dodao 11 koševa (tri trice). Bullsi su nadskakali Hawkse 47-34 predvođeni Joakimom Noahom koji je uhvatio 15 lopti.

Chicago je na poluvremenu vodio 56:43, a vodstvo se u trećoj utakmici ove serije penjalo i do 22 poena razlike. Domaćini su prvim nositeljima na Istoku dozvolili čak 18 napadačkih skokova. Njihov prvi strijelac je s 21 poenom bio Jeff Teague koji ih je praktički sam držao u igri tijekom prve četvrtine kada je zabio 11 od prvih 17 koševa Atlante.

Josh Smith dodao je 17 poena uz 13 skokova, a po deset koševa ubacili su Joe Johnson (4/12), Al Horford (5/12) i Marvin Williams (4/7). Neraspoložena Atlanta sinoć nije mogla držati korak s fantastičnim Roseom i Chicago Bullsima koji su nakon poraza u prvoj utakmici ovom pobjedom vratili kontrolu u svoje ruke.

• Obrisan korisnik07.05.2011. u 21:28
    naravno ocekivano nasa najdraza forumska luda daban se oglasio epskih postovima i velicanju igre rose-a cim je za to dobio priliku, ponekad apsolutno i podrzavam njegovu teoriju da ga nitko ne razumije na ovom forumu, jer jednostavno tog covjeka je realno i nemoguce razumjeti...dakle mislim da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 21:25
    Slažem se da je Rose puno simpatičniji od Jamesa. Ali, zašto ti misliš da će Wade biti zaslužniji ako osvoje prsten od Jamesa? Šta ako James bude Mvp finala, hoćeš i onda govoriti da je Wade zaslužniji? Moja pretpostavka jest da će oni osvojiti 4-5 naslova i da će nekad Wade biti Mvp finala, nekad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 20:37
    Slažem se da nije šuter samo tricaš, ali uzeo sam ovo za primjer. Uostalom, Jordan je prvih par sezona svoju igru bazirao isključivo na ulazima, dok je šut razvio kasnije, kad su mu noge malo usporile. Ma meni se Rose sviđa naravno i zbog košarkaških vještina, ali najviše zato što je predvodnik... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 19:42
    Pa nije šuter samo igrač koji pogađa dobro trice, uostalom Jordan ima skroz solidan šut za tri poena, to šta ih nije puno ispucao u karijeri to je druga stvar. Jednom mu je Drexler rekao da mu je to slaba točka, ostalo je povijest... Nakon utakmice je rekao da Jordan nema slabu točku. Rose jest... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.05.2011. u 19:31
    pa ima pravo na neki nacin neki igraci se odi ne vole ko Kobe i Rose i gleda im se svaki detalj