Lovro Štrbinić • srijeda, 11.05.2011.

Peta utakmica serije između Bullsa i Hawksa vratila je te dvije momčadi u Chicago. Domaćini su ovaj put iskoristili prednost domaćeg terena te su došli na korak od prolaska u konferencijsko finale. Ponovno je predvodnik bio Derrick Rose, a velik doprinos slavlju ovaj put je imao i rezerva Taj Gibson.

"Taj, on sam ne zna koliko je trenutno dobar", riječi su najboljeg igrača ovog dvoboja Derricka Rosea nakon što je uz pomoć spomenutog Gibsona i suigrača uspio slomiti otpor Hawksa i dovesti Bullse do vodstva 3-2 u seriji. Taj Gibson je izdvojen jer je u posljednjoj četvrtini, u kojoj se susret prelomio, ubacio sve od svojih 11 poena uz šut 5/5 iz igre. Time je zadržao svoj prosjek iz doigravanja, koji je sada na 11,5 poena po dvoboju, dok je u regularnoj sezoni zabijao prosječno šest poena manje.

Jednak broj poena ubacili su osporavani Boozer, koji je tome pridodao i 12 skokova, te Keith Bogans (trice 3/5). Rose se zaustavio na 33 poena i devet asistencija uz šut 11/24, a on i ostatak ekipe Chicaga već su na početku dvoboja odlučili pokazati tko je "gazda". Otvorili su utakmicu s 10:2, vodili i po 15 razlike u prvoj četvrtini, a u drugu ušli s 32:21.

Do poluvremena su, unatoč prijetnjama i naporima Hawksa da se vrate u potpuni egal, uspjeli zadržati šest poena u svoju korist, ali u trećoj na krilima Teaguea gosti dolaze do potpunog izjednačenja. Košem Smitha pred kraj te dionice dolaze i u prvo vodstvo (64:63). Egal je potrajao sve do početka posljednje dionice kad Bullsi serijom 9:0 dolaze do osam poena prednosti.

Hawksi više nisu uspjeli doći na manje od šest poena zaostatka, a uz nekoliko bitnih ubačaja Gibsona te uz standardnu napadačku raspoloženost Rose prednost raste i na 14 razlike. Na kraju je na semaforu ostalo zapisano 95:83, odnosno rezultat koji omogućava Bullsima da u sljedećem dvoboju izbore toliko željeno konferencijsko finale.

Atlantu je s 21 poenom i sedam asistencija predvodio Jeff Teague, 16 je dodao Smith, a 15 Johnson. Također, unatoč odličnoj večeri Gibsona klupa gostiju je predvođena Pachuliom s ubačenih 13 poena bila efikasnija od klupe Chicaga (19:17). No, jedan od razloga poraza je 1/9 iz igre Jamala Crawforda uz sva četiri promašena pokušaja za tri poena te katastrofalna utakmica startnog centra Collinsa koji je u skoro 15 minuta igre ubilježio tek dva skoka.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u četvrtak u Philips Areni u Atlanti.

• Obrisan korisnik11.05.2011. u 18:41
    Naravcanski, protivnici mi nemaju obranu a napad procitana knjiga,sve stare,usiljene sablone.  Deeeeeeeeeeeeerick Roooooooooooooooooooose MVP NBA 2011(-2021) :))))))
  • Obrisan korisnik11.05.2011. u 15:38
    boston nema snage,garnett je vec u prosloj utakmici djelovao tromo i umorno,a bez garnetta boston nema sta traziti u ozbiljnoj utakmici...
  • Wilson11.05.2011. u 13:45
    Sam protiv svih, Dabaaaaaaaaannnnn!
    Wilson
  • Obrisan korisnik11.05.2011. u 13:37
    Večinu utakmica u kojima Deng zabije preko 20 koševa Bulls pobjeđuju... Odličan i jako koristan igrač jer u obrani može čuvati igrače na pozicijama i 2 i 3 i 4, a i u napadu bi trebao biti, poslije Rosea, druga opcija u napadu... Teško da će ovo otići u 7. utamicu...  Idemo Boston danas po 2... [više na forumu]