Lovro Štrbinić • utorak, 03.05.2011.

Noćašnjim utakmicama započela su konferencijska polufinala, a odmah na početku vidjeli smo dva iznenađenja. Hawksi su na krilima Johnsona slavili u Chicagu, dok Lakersima nije bilo dovoljno ni 36 poena Kobea Bryanta za slavlje u prvoj utakmici protiv Dallas Mavericksa.

Johnson prizemljio Bullse (Hawksi vode 1-0)

Prva utakmica serije bila je na rasporedu u Chicagu, a od samog početka gosti iz Atlante su pokazali da mogu zakomplicirati domaćim košarkašima ovu utakmicu. Kroz cijelo prvo poluvrijeme imali su Hawksi prednost, a prije odlaska na predah Boozer je polaganjem smanjio na samo 51:50 za goste.

Treću četvrtinu bolje otvaraju Bullsi i preuzimaju vodstvo u utakmici za koju se očekivalo da će otići na njihovu stranu. Prednost je bila do šest poena razlike, ali je trajala samo do kraja te dionice jer prije posljednjih 12 minuta Hawksi opet vode (72:71).

U prvim minutama zadnje četvrtine Atlanta nastavlja seriju i s 10:0 dolazi do nešto osjetnijeg vodstva. Razlika je stalno bila desetak poena i unatoč velikom trudu igrača Bullsa u posljednju minutu se ulazi bez rezultatske neizvjesnosti. No, ono što je osim poraza moglo zabrinuti domaće navijače je obnova ozlijede gležnja Derricka Rosea. Igrač koji je i danas predvodio Bullse s 24 poena i deset asistencija nezgodno je stao u posljednjim sekundama utakmice i napustio teren s bolnom grimasom.

U redovima Atlante istaknuo se Joe Johnson s 34 poena, a 22 je dodao Jamal Crawford. Kod Bullsa su uz Rosea najefikasniji bili Deng s 21 poenom i Boozer s 14 ubačenih poena. "Samo se nadam da se nećemo probuditi prekasno i da ćemo biti spremni za iduću utakmicu", riječi su Rosea nakon dvoboja koji će željeti što prije zaboraviti jer ga unatoč solidnom učinku šut iz igre nije najbolje služio (11/27). Sljedeća utakmica na rasporedu je u srijedu.

Bryant nije bio dovoljan (Mavericksi vode 1-0)

Drugo noćašnje iznenađenje priredili su igrači kluba iz Dallasa koji su u Los Angelesu otvorili seriju pobjedom. Nezaustavljivi Bryant ubacio je 36 poena, ali uz puno potrošenih lopti (šut iz igre 14/29) i bez raspoloženih suigrača to nije bilo dovoljno za domaće slavlje.

Imali su Lakersi vodstvo u prvoj četvrtini, ali gosti to brzo dostižu i prestižu u drugoj. No, serijom 16:4 uoči poluvremena domaćini vraćaju vodstvo, a izborenim prekršajem Odoma prilikom pokušaja trice u posljednjoj sekundi odlaze na +9.

Nastavlja se dominacija Lakersa i početkom drugog poluvremena oni uskoro tricom Bryanta odlaze na 60:44. Tad se činilo da Mavericksi nemaju šanse u ovom dvoboju, ali vrlo brzo se oni serijom 17:4 vraćaju u rezultatski egal. Do kraja treće dionice igrači iz Los Angelesa ipak se malo odvajaju i uoči posljednje četvrtine imaju 78:71.

Vrlo brzo se prednost topi i u završnicu se ulazi s podjednakim šansama. Zapravo, imali su na ulasku u posljednju minutu domaćini 94:91, no koševima Nowitzkog i uz pogrešku Gasola kojem Kidd krade loptu Dallas odlazi na 96:94. U posljednje tri sekunde loptu uzima Bryant, no njegov pokušaj za tri poena i pobjedu u ovom dvoboja odsjeda na obruču.

Kod poraženih osim Kobea nije bilo mnogo raspoloženih igrača, tek su Odom i Gasol ubacili po 15 poena i kombinirano dodali 23 skoka. Maverickse je, pak, predvodio Nowitzki s 28 poena i 14 skokova, Terry je dodao 15, a još su trojica probili granicu dvoznamenkastih brojki u rubrici postignutih poena. Pripomogao je i Kidd s 11 asistencija, a nakon dvoboja Nowitzki je izjavio: "Ovo je definitivno velika pobjeda za nas, ali ako pogledamo njihovu posljednju seriju, oni su također izgubili prvu utakmicu i odmah potom s dvije pobjede vratili kontrolu. Nadamo se da će nama to poći za rukom u drugom dvoboju". Spomenuta druga utakmica na rasporedu je u srijedu.

• Obrisan korisnik03.05.2011. u 20:13
    Što god bilo u ovom playoffu, možemo već sada reći da će barem biti neizvjesno u bilo kojoj seriji playoffa. Ako ne odu sve serije barem do 6. utakmice, to će biti iznenađenje, a ne pobjeda Hawksa u United Centru ili Mavericksa u Staples Centru. LA i Chicago su odigrali slabije i evo ga, ozbiljne... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.05.2011. u 19:44
    Ljudi, mislim da je najbolji igrač Europe rekao "idem po naslov"
  • Obrisan korisnik03.05.2011. u 18:56
    gledao sam jucer chicago-atlanta,do ajmo reci sredine trece cetvrtine,onda me slomilo i zaspo sam...iskreno ono sta sam vidio u zadnjim trenutcima prije nego sam ugasio je bilo totalno razbijena atlanta,bez ikakve ideje u napadu i osovinu rose-boozer u naletu(mislim da je boozer spojio 8k zaredom)... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.05.2011. u 17:29
    ljudi svaka vama cast....vidim da kuzite kosarku,ali finale je LA Lakers-Boston....;)
  • Obrisan korisnik03.05.2011. u 16:39
    rose je igračina i šteta ove ozljede članka i to je sad ponovi 3 sec prije kraja ali svejedno mislim da je chicaho još zelen za prsten i da su boston i miami za nijansu čvršći i kvalitetniji