Mario Majdić Natrlin • nedjelja, 08.05.2011.

NBA doigravanje sinoć se nastavilo s novim uzbudljivim dvobojima. Memphis Grizzliesi ugostili su OKC Thunder i slavili poslije produžetka i neočekivanog preokreta. Boston Celticsi u svojoj su dvorani Miami Heatu dali do znanja kako ih čeka teška i neizvjesna serija...

Grizzliesi nakon produžetka (Memphis vodi 2-1)

Oduševljeni navijači Memphis Grizzliesa slavili su sinoć preokret svoje momčadi nakon 16 poena zaostatka u drugom dijelu i pobjedu 101:93 nakon produžetka. Pobjedu koja je Grizzliese dovela u vodstvo 2-1 u seriji protiv Oklahoma City Thundera.

Lionel Hollins: "Kako bi prošao dalje, uvijek moraš proživjeti one utakmice u kojima moraš napraviti nešto čudotvorno kako bi izborio pobjedu. Mislim da je način na koji smo se mi izborili nakon što smo gubili sa 16 razlike stvarno bio čudotvoran i ovo je super pobjeda. I kao što sam rekao, milošću Boga bili smo dovoljno sretni da na kraju pobijedimo u ovoj utakmici."

Kevin Durant: "Ovo je težak poraz. Pokušavam ostati pozitivan, ali ovo je teško. Vodili smo s 13 poena razlike uoči zadnje četvrtine i išlo nam je dobro. Jednostavno je teško."

Gosti iz Oklahoma Cityja su držali vodstvo od 70:54 s nešto manje od četiri minute do kraja treće četvrtine. Iako je izgledalo kao da kontroliraju utakmicu protiv neraspoloženih Grizzliesa, domaćini su se razbudili, u četvrtoj dionici Thunderu dozvolili svega deset poena i odnijeli je s rezultatom 23:10. Russell Westbrook je slobodnim bacanjima izjednačio na 86:86 s 52 sekunde do kraja utakmice i od tada nijedna momčad više nije zabila koš pa je utakmica otišla u produžetak.

Zach Randolph promašio je tricu u posljednjoj sekundi regularnog dijela, ali Memphis je u produžetku slavio 15:7 i odnio pobjedu. Randolph je utakmicu završio s 21 košem i čak 21 skokom (rekord Grizzliesa). Domaćini su zabili prvih šest koševa u produžetku i odvojili se na 92:86 što gosti iz Oklahoma Cityja nisu uspjeli nadoknaditi.

18 poena za Grizzliese je ubacio razigravač Mike Conley, a s klupe je 18 dodao i O.J. Mayo koji je napravio odličan posao na Westbrooku. 16 koševa i sedam skokova upisao je Marc Gasol, a deset poena dodao je Tony Allen. Imali su 50 poena u reketu naspram 38 Oklahoma Cityja i dobili neizvjesnu bitku u skokovima (55-53, 20-18 u napadačkim skokovima).

Kevin Durant završio je s 22 poena i 12 skokova, ali nije zabio ni jednom u produžetku. Westbrook je zabio 23 poena i podijelio 12 asistencija, ali imao i sedam izgubljenih lopti. Serge Ibaka zaigrao je unatoč problemima s ozljedom i zabio 14 poena te ponovno briljirao sa čak šest zalijepljenih blokada. Obje momčadi šutirale su ispod 40% iz igre - Thunder 39,6%, a Grizzliesi 37,8%. Gosti su na poluvremenu vodili 51:43.

Četvrta utakmica serija igra se ponovno u Memphisu i to u večeri sa srijede na četvrtak.

U Bostonu neka druga priča (Miami vodi 2-1)

Boston Celticsi odličnom su utakmicom u svom TD Gardenu uzvratili Miami Heatu na dva uzastopna poraza i pobjedom 97:81 smanjili njihovo vodstvo u seriji na 2-1.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena kojeg je Miami završio s malom prednošću od 46:44, Boston Celticsi su u drugom dijelu fantastičnom obranom u potpunosti iz ritma izbacili napad Miamija i treću četvrtinu odnijeli s rezultatom 28:15. Vodstvo Celticsa penjalo se sinoć i do 18 poena razlike i gosti s Floride nisu imali nikakve šanse.

Erik Spoelstra: "Sada u potpunosti razumijemo koliko je teško pobijediti šampiona. Znamo da je ovo ponosna skupina igrača i znali smo da će imati odgovor."

Doc Rivers: "Prve vijesti bile su da je lakat dislociran i da ga neće biti duže vremena. Trideset sekundi kasnije za vrijeme minute odmora vidio sam Ronda kako prolazi kraj mene i izgledalo je kao da će igrati. Naravno da je razveselilo svakoga što će ponovno biti na parketu."

Kevin Garnett odigrao je odličnu utakmicu zabivši 28 poena, uhvativši 18 skokova te je uz to bio i pokretač obrane domaćina. 27 koševa i po pet asistencija i skokova upisao je Paul Pierce, Ray Allen završio je s 15 poena, a 11 je dodao Delonte West. Napokon je zaigrao i Shaquille O'Neal koji je na parket stao tek jednom od 1. veljače. U osam odigranih minuta zabio je dva koša, uz jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Rajon Rondo se u trećoj četvrtini spetljao i pao na parket zajedno s Dwyaneom Wadeom i u pokušaju da ublaži pad ozlijedio je lakat lijeve ruke zbog kojeg je morao propustiti ostatak četvrtine. Iako se vratio na parket i zaigrao, trener Doc Rivers izjavio je kako nije siguran što će biti s njim. Rame je ozlijedio i West.

Miami je s 23 poena i sedam asistencija predvodio Wade, 17 je dodao Mario Chalmers, 15 koševa uz sedam skokova imao je LeBron James, a s klupe je odlično reagirao centar Joel Anthony ubilježivši 12 poena i 11 skokova.

• Obrisan korisnik09.05.2011. u 09:30
    čudno je zaista da se OKC toliko muči s memphisom...jest da su ovi puni samopouzdanja nakon izbacivanja SA i da su baš prava klapa....ali svejedno. westbrook je gadno zasrao ovu tekmu i ako ga trener dobro ne izriba, bit će najveći krivac što neće u finale zapada. mlad je i egoističan, ali kod pat... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 22:15
    rondu*
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 22:14
    navijam za heat, al ronud kapa do poda, svaka cast....i sad gledam kako dallas ubija LAL tricama(terry 5-5 trice, peđa 2-2)...a LAL dobio 50 koseva, a 6 i po do kraja 2/4....nesta je trulu u lakersima i sada ce Kobe preko ljeta stalno kenjat da mu nesta ne valja...
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 15:46
    ne kužim kaj ste svi zapaljeni za tu OKC meni su Memphis baš prava klapa..i volio bi da nalupaju OKlahoma Chicken koji ne traju ni godinu dana već se svađaju..budala Westbrook pokušava nešto dokazat, a mutavi Durant nakon zakucavanja pred kamerama kenja ''This is my team''.. Uostalom da OKC kojim... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.05.2011. u 15:33
    garnett partija i pol,bez njegovih 20 plus teško boston može miami-a proć....shaq bi mogao bit ključna karika u petoj utakmici u miami-u za prolaz usprkos godinama,on može sa vremena na vrijeme povuć jednu odličnu partiju i u tandemu sa garnettom neutralizirat miami ispod koša,osobno volio bi da... [više na forumu]