Lovro Štrbinić • petak, 13.05.2011.

Na gostovanju u Atlanti u šestoj utakmici serije s Hawksima, Chicago Bullsi odigrali su odličan susret te nisu dopustili domaćima da eventualnom pobjedom vrate neizvjesnost oko prolaska u finale Istočne konferencije. Odličnu rolu odradio je Carlos Boozer, a konačni pobjednik znao se mnogo prije isteka posljednje dionice kada je na semaforu ostalo zapisano 93:73.

Prvi put nakon 1998. godine Chicago Bullsi izborili su nastup u finalu Istočne konferencije i to dojmljivom predstavom u posljednjoj utakmici s Hawksima. Već je prva četvrtina dala naslutiti da će se gosti na kraju radovati jer je prednost od početka polagano rasla pa su na ulazu u drugih 12 minuta Bullsi imali deset poena prednosti.

U drugoj četvrtini je uz poene Boozera, koji ih je već u prvoj ubacio devet uz šut 4/5, i asistencije Rosea prednost narasla i do +17, ali na odmor se otišlo s još uvijek prihvatljivim zaostatkom za Atlantu (45:35). Drugi dio nije donio nikakvu značajniju promjenu, a pred kraj treće četvrtine s dva ubačena slobodna bacanja Boozera kojima je zadržao stopostotan učinak s te pozicije u ovoj seriji rezultat je 70:51 i u posljednji period ulazi se bez rezultatske neizvjesnosti.

Vezane vijesti

Priliku su tada dobili i igrači s klupe, a prednost je dolazila i do +26 za goste. Na kraju je ostalo zapisano 93:73 uz 23 poena Carlosa Boozera (10/16 iz igre). Derrick Rose bio je nešto suzdržaniji što se samog poentiranja tiče ubacivši 19 poena (šut 8/14), ali je sve nadomjestio s 12 asistencija iz nezadrživog pick and rolla s Boozerom i ostalima. Ponovno je Gibson racionalno iskoristio svoje minute na parketu te je uz šut 5/7 zabio deset poena, jedan manje od Noaha i tri manje od Denga.

"Velika stvar za nas je što smo dogurali ovako daleko, a pogotovo smo im otežali posao našom obranom", izjavio je Rose nakon dvoboja nastavivši o sljedećim protivnicima svoje ekipe: "Heat ima odlične asistente i šutere i bit će to zaista veliki dvoboji."

Za Hawkse je ovog puta najviše, 19 poena, ubacio Joe Johnson, a upravo se on osvrnuo na izdanje Boozera u ovoj utakmici: "Boozer je vjerojatno odradio svoju najbolju utakmicu u ovoj seriji. Pokušali smo ga zaustaviti nekim promjenama, ali to je vrlo teško jer Rose radi veliki pritisak na obranu i gotovo se svi moraju posvetiti njemu i pustiti ostale da prime loptu. Boozer je to iskoristio pogodivši dosta skok-šuteva večeras."

Uz Johnsona, na zadovoljavajućoj razini bio je Josh Smith koji je ubacio 18 poena, a to je bilo sve od dvoznamenkastih brojki među strijelcima Atlante u ovom susretu.

• Obrisan korisnik13.05.2011. u 22:02
    Volija bi da chicago izbaci Miami zbog toga sta su momci stvarno prava klapa i odlicno igraju cijelu sezonu
  • Obrisan korisnik13.05.2011. u 17:31
    eh, kad bi Booz vezao 2-3 ovakve partije u seriji sa Heatom, ne bih ima dilemu o konačnom pobjedniku. Od njega puno zavisi, ako izdominira na Boshu, Chicago ovo može proći
  • Obrisan korisnik13.05.2011. u 14:40
    Vidit ćemo na kraju ko će bit u pravu. Siguran sam da Rose ne može čuvati Wadea, Derona, Paula ili Westbrooka. I Boston je dobio triput Miamia ove sezone, pa smo vidili kako su prošli u playoffu. Vidt ćemo sve u nedjelju.
  • Obrisan korisnik13.05.2011. u 14:25
    ej dobili su ih 3 puta ove godine (sve tekme) i ti truješ da nema šanse da oni čuvaju jamesa i wadea.... nemam komentara... a vidit cemo kažem ja
  • Obrisan korisnik13.05.2011. u 14:13
    ma pusti ga,vidis da briljira opet kako je rose los obrambeni...