Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 09.05.2011.

Dallas Mavericksi u velikom su stilu ušli u finale Zapadne konferencije. Svladali su aktualne prvake LA Lakerse 122:86 i pobijedili ih s ukupnim rezultatom 4-0. Mavericksi su odigrali fantastičnu utakmicu i u potpunosti razbili demoralizirane Lakerse čiji je trener Phil Jackson po svoj prilici odradio svoju posljednju utakmicu u karijeri...

Dirk Nowitzki i Dallas Mavericksi nisu ništa željeli prepustiti slučaju pa su posao odradili večeras pred svojim navijačima u American Airlines Centru razmontiravši LA Lakerse 122:86 i tako uvjerljivo "metlom" iz doigravanja eliminirali branitelje naslova.

Isključeni Odom i Bynum

Igrači LA Lakersa su u četvrtoj četvrtini u potpunosti izgubili samokontrolu i s nekoliko grubih i nesportskih poteza bacili dodatnu mrlju na vjerojatno posljednju trenersku večer Phila Jacksona.

Prvo je Lamar Odom u hokejaškom stilu udario i na pod srušio Nowitzkog, a zatim je Andrew Bynum laktom u rebro srušio J.J.Bareu koji je išao pod koš na polaganje. Oba igrača su automatski isključena i parket su napustili uz gromoglasne zvižduke navijača Dallasa.

Mavericksi su veoma rano umrtvili Lakerse i utakmicu prelomili već u fantastičnoj drugoj četvrtini, a vodstvo se penjalo i do 36 poena razlike. Los Angeles je tako s četiri uzastopna poraza izbačen iz doigravanja, a vrijedi napomenuti i kako je ovo vrlo vjerojatno bila i posljednja trenerska večer u karijeri Phila Jacksona koji je već ranije najavio svoj odlazak u mirovinu.

Fantastični Jason Terry predvodio je Dallas s 32 poena uključujući čak devet trica (9/10) pritom izjednačivši NBA rekord za najviše ubačenih trica u jednoj utakmici doigravanja!

Odličnu utakmicu odigrao je Predrag Stojaković koji nastavlja s fenomenalnim partijama pa je večeras Lakersima ubacio 21 poen zabivši svih šest svojih šuteva za tri poena. Nowitzki je iz drugog plana ubacio 17 poena uz sedam skokova. J.J. Barea upisao je 22 poena i osam asistencija.

Mavericksi su Lakersima ubacili ukupno 20 trica (izjednačen NBA rekord) šutirajući 62,5% za tri poena i rasporedivši ukupno 32 asistencije. Klupa Dallasa zabila je nevjerojatnih 86 poena - koliko i kompletna momčad Los Angelesa!

Festival trica

Jason Terry je s devet ubačenih trica iz svega deset pokušaja izjednačio NBA rekord za najviše ubačenih trica u jednoj play-off utakmici. Pratio ga je i ostatak momčadi pa su Mavericksi prvo do poluvremena ubacili 11 trica i tako izjednačili NBA rekord za najviše ubačenih trica u prvom dijelu jedne utakmice doigravanja, da bi do kraja zabili ukupno njih 20 izjednačivši tako još jedan NBA rekord za najviše zabijenih trica u jednoj play-off utakmici.

Nakon rezultatski relativno izjednačene prve četvrtine (27:23 za domaćine) Dallas je u drugoj četvrtini odigrao jednu od najdojmljivijih dionica u ovogodišnjem doigravanju. Svojim su uigranim napadom i fantastičnim protokom lopte potopili lošu obranu gostiju, nadigrali Lakerse 36:16 i na poluvremenu vodili s 24 poena razlike (63:39).

Jason Terry je sam u drugoj četvrtini zabio 17 poena, dakle više od kompletne momčadi Lakersa. Mavericksi su u prvom poluvremenu zabili čak 11 trica (izjednačen NBA rekord) uz postotak šuta od nevjerojatnih 73.3% (11 od 15). Imali su čak 20 asistencija naspram svega pet Lakersa koji su u prvom dijelu šutirali 36.8% iz igre i 1/8 za tricu.

Kod grogiranih Lakersa 17 poena ubacio je Kobe Bryant koji je nakon ambicioznog otvaranja veoma brzo prizemljen. 15 koševa zabio je Shannon Brown, 11 Ron Artest, a po deset poena upisali su Odom i Pau Gasol.

Mavsi će u finalu Zapadne konferencije igrati protiv pobjednika serije između Thundera i Grizzliesa i imat će prednost domaćeg terena kao najviši preostali nositelji na Zapadu.

• Obrisan korisnik09.05.2011. u 17:06
    Lakersi ako već žele Howarda neka trejdaju Gasola i Bynuma za Howarda i Arenasa. Sad ne znam kakve ugovore imaju, ali to bi bio odličan potez za Lakerse, dobili bi top playa u Arenasu, mislim da bi on procvijetao u pravoj ekipi i kad bi napokon bi 1. play. Dobili bi Howarda na petici, Odoma na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.05.2011. u 14:13
    teško, skoro nema šanse da se taj trade ostvari, gasol i bynum imaju 2 puta veći ugovor od howarda, vjerojatno će morat uzet i arenasa, a samo bi budale pristale na takvo nešto. morat će se još netko uključit u trade, vjerojatno će u svemu tome morat izgubit i odoma, a takav trade za lakerse nema... [više na forumu]
  • Lomax09.05.2011. u 14:10
    Čestitke Dallasu, imaju najdužu klupu i odlične tricaše. Bynumu i Odomu želim što dulji odmor.