Grčka 3:1 Malta
Malta

Grčka sigurna protiv Malte

Maj Gašparac • subota, 04.06.2011.

Grčka je pred domaćom publikom svladala Maltu i osvojila tri boda s kojima je zasjela na prvo mjesto u skupini F. Domaćini su poveli pogotkom Fetfatzidisa u osmoj minuti, a na 2:0 je povisio Papadopoulos dvadesetak minuta kasnije. U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti koji su smanjili zaostatak u 54. minuti, no pobjedu je Grcima osigurao Fetfatzidis svojim drugim golom u 63. minuti.

Grci su od samoga početka krenuli ofenzivno i prvu vrlo dobru priliku zabilježili u šestoj minuti kada je pokušao Salpingidis, no bio je zamalo neprecizan, a domaćini su poveli dvije minute kasnije. Tada je s lijevog boka ubacio Vassilis Torrosidis i pronašao u središtu kaznenog prostora Giannisa Fetfatzidisa koji je precizno naciljao i pogodio za 1:0.

Malta je pokušala uzvratiti u 23. minuti, no Ryan Fenech pucao je visoko iznad okvira gola. Bila je to jedna od malobrojnih prijetnji nogometaša Malte u prvom poluvremenu, a domaćini su svoje vodstvo udvostručili tri minute kasnije. U 26. minuti Karagounis je uputio centaršut na koji je najspretnije reagirao Papadopoulos i udarcem glavom s pet metara svladao vratara Malte, Andrewa Hogga.

S rezultatom 2:0 u korist domaćina se otišlo na odmor, a početkom drugog dijela Malta je uspjela smanjiti zaostatak. Strijelac je bio Michael Mifsud koji je poentirao na asistenciju Shauna Bajade u 54. minuti.

No, nada malteških nogometaša u preokret nije dugo potrajala. U 63. minuti Fetfatzidis je postigao svoj drugi pogodak i osigurao Grčkoj mirniju završnicu susreta. Do kraja utakmice grčki nogometaši pokušali su postići i treći pogodak, no nisu bili uspješni te je susret završen rezultatom 3:1.