Liga prvaka - završnica, Osmina finala - prve utakmice, 19.02.2013, 20:45 h, Estádio do Dragão
Suci: Mark Clattenburg, Simon Beck, Stuart Burt, Simon Long (Engleska)
Porto
Porto
Joao Moutinho 56'
1:0(0:0) Málaga
Málaga

Josip Piršljin • utorak, 19.02.2013.

Porto je uspio u svom naumu, pobijedio je Malagu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, no žalit će što ta prednost nije bila veća. Portugalci su svladali svoje susjede s 1:0 u susretu u kojem su cijelo vrijeme napadali, dok se Malaga koncentrirala na obranu svog gola.

James Rodriguez
58'
27
Christian Atsu
70'
6
Andre Castro
90'+1'
Francisco Portillo
63'
12
Lucas Piazon
78'
6
Ignacio Camacho
78'
Manuel Pellegrini

Debitant u Ligi prvaka, Malaga, doživio je prvi poraz ove sezone u elitnom europskom klupskom natjecanju. U prvoj utakmici osmine finala prvoplasirana momčad portugalskog prvenstva je bila bolja s 1:0 od četvrtoplasiranog sastava Primere. Na stadionu Dragao Porto je gotovo čitavih 90 minuta napadao, dok Malaga nije imala previše ofenzivnih ambicija i bit će zadovoljna i minimalnim porazom.

Trener domaćih Vitor Pereira postavio je svoju momčad dosta ofenzivno s trojicom igrača u prednjoj liniji - Varela, Martinez i Izmailov. Iza njih igrali su Moutinho i Gonzalez, dok je jedini klasični napadač u redovima gostujuće momčadi bio Santa Cruz.

Porto je od prve minute krenuo po vodstvo i žestoko je napao vrata Caballera. Plavo-bijeli su kontrolirali tijek susreta, držali su loptu u svojim nogama, dok se Malaga koncentrirala na obranu i nije imala previše ambicija prema naprijed. Prvu veću priliku domaći su stvorili u 18. minuti kada je na korner Moutinho glavom pucao Varela, a lopta je prošla malo pored stative.

Portugalska momčad je nastavila i dalje prijetiti do kraja prvog poluvremena, ali nedostajao je završni udarac. Obrana Malage odolijevala je napadima, tako da su Portovi igrači sve češće pokušavali dalekometnim udarcima doći do gola, Moutinho je pokušao dva puta, a pred odlazak na odmor šut je isprobao i Izmailov. Sastav Manuela Pellegrinija u prvih 45 minuta nije stvorio ozbiljniju šansu pred golom Heltona.

Porto je jednako angažirano krenuo u nastavak susreta i nastavio napadati kako bi otišao na uzvrat s prednošću. U dobroj se situaciji našao Rus Izmailov koji je ove zime došao iz lisabonskog Sportinga. Bio je na pet metara od Caballera, ali nije dobro zahvatio loptu nakon ubačaja s lijeve strane.

Nedugo nakon toga, u 56. minuti, Portu se konačno isplatila ofenzivna igra. Brazilac Alex Sandro sjajno je vidio Moutinha kako utrčava pred gostujuća vrata i uputio mu preciznu loptu, a domaći veznjak iz prve puca prema Caballeru i kroz njegove noge lopta ulazi u mrežu za 1:0. Do kraja utakmice Portugalci su pokušali još povećati svoju prednost, ali obrana Malage uspjela je sačuvati svoju mrežu, te će Španjolci s minimalnim zaostatkom na uzvrat.

• Obrisan korisnik20.02.2013. u 13:14
    J a kao navijač Porta želim da odu do kraja ajmo Porto...
  • Obrisan korisnik20.02.2013. u 11:51
    i ja smatram da ce porto proc koliko god malaga mi draga
  • Obrisan korisnik20.02.2013. u 10:03
    uz sve moje simpatije prema Malagi mislim da porto ipak prolazi dalje jer su bolja ekipa i nisu primili gol kod kuće a tamo će sigurno dati jedan
  • cameosis20.02.2013. u 04:36
    prvi portov dres je stvarno lijep, jako mi se dopadaju te plave boje, super je.