Liga prvaka - završnica, Osmina finala - prve utakmice, 20.02.2013, 20:45 h, Giuseppe Meazza
Suci: C. Thomson, D. Rose, A. Ross (svi Škotska)

Ante Zovko • srijeda, 20.02.2013.

Ne dopustivši Barceloni stvaranje izrazitih prilika, Milan je uspio šokirati vodeću momčad španjolskog prvenstva u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na San Siru. Kevin-Prince Boateng i Sulley Muntari pogodili su u drugom poluvremenu za Rossonere koji su se sjajno branili tijekom cijelog susreta umrtvivši napad gostiju predvođen nevidljivim Lionelom Messijem.

M'Baye Niang
75'
12
Bakaye Traore
88'
Alexis Sanchez
62'
14
Javier Mascherano
88'
Jordi Roura

Barcelona je imala 65 posjeda lopte, ali je ograničena na tek dva pokušaja u okvir gola. Milan, koji je nastupio bez Marija Balotellija, održao je pravu malu školu igranja na kontranapade i s dva gola napravio je veliki korak prema četvrtfinalu napravivši najveće iznenađenje u osmini finala.

Iako Barcelona nije gubila vrijeme kako bi nametnula svoju pas-igru, što nije bilo teško s obzirom da Milan nije bio baš zainteresiran za posjed lopte, nije uspjela stvoriti praktički niti jednu izglednu priliku pred domaćim golom. Abbiati je bio gotovo besposlen.

Rossoneri, postavljeni u čvrsti obrambeni blok, neutralizirali su Messija i svaki napad Barcelone odbijao se negdje na vrhu šesnaesterca. Milan je pak imao bolje prilike iz polukontri. Najbolju je propustio El Shaarawy u 14. minuti kad se s lijeve strane sjurio prema Valdesu, ali je drugi kontakt s loptom bio prejak i Puyol je stigao uklizati za korner.

Uslijedila je sjajna uigrana akcija iz kornera poslije koje je lopta prohujala pored desne stative. Boateng u 34. sjajno ubacuje, ali zamalo promašuje El Shaarawyja i Valdes je imao sreće da je uhvatio loptu.

Milan i u nastavku nije htio riskirati, a gosti su i dalje nastavili nizati beksrajna dodavanja bez nekog konkretnog učinka jer su domaći bili iznimno disciplinirani ne popuštajući ni milimetar u svojoj namjeri da obrane gol. I ne samo da su uspjeli, nego su nagrađeni golom u Barceloninoj mreži.

I to uz "žlicu" kontroverzi. Montolivo je pokušao potegnuti iz slobodnog udarca s tridesetak metara, ali je pogodio suigrača Zapatu u ruku na rubu šesnaesterca. Prije nego što se itko stigao snaći, Boateng iz okreta šalje loptu u kut. Nakon što je i sam čekao hoće li suci priznati pogodak, počeo je slaviti.

Barcelona kao da se malo probudila, zaigrala je življe, angažiranije, ali Messi i Pedro i dalje su bili nevidljivi. Iniesta je u jednom trenutku potegnuo i nekarakteristični šut iz daljine, ali ništa nije išlo Kataloncima koji su u 80. minuti ponovno šokirani.

Barcelonina obrana bila je u neredu kad je Niang bio jači u dvoboju s Puyolom i prebacio za El Shaarawyja koji je imao vremena da fino namjesti loptu Muntariju koji je dolazio s lijeve strane. Kontra je išla paralelno s golom, s desne na lijevu stranu, tako se kretala i gostujuća obrana, ali nitko nije stigao blokirati Ganca koji volejem pogađa suprotni kut.

• Obrisan korisnik22.02.2013. u 13:14
    Uvijek je lijepo kad UEFAlona izgubi u LP. Nadajmo se da će Milan sačuvati prednost.
  • Obrisan korisnik21.02.2013. u 19:53
    Samo totalne neznalice i novopeceni navijaci Barce mogu govorit idemo u Milan po tri boda i zgazit cemo sedmerosrukog prvaka europe.in you face Barca .:-D:-))))))
  • Obrisan korisnik21.02.2013. u 18:15
  • Obrisan korisnik21.02.2013. u 18:12
    Stjepan Balog : "centaršut u sredinu"!?!!
  • Obrisan korisnik21.02.2013. u 15:59
    al nece sigurno ovoliko trcati i ovako ginuti na terenu...