Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 24.09.2014, 15:30 h, Funtana, gledatelja: 2.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka), Zvonko Radić (Kastav)
Funtana
0:2(0:1) Hajduk
Sandro Gotal 9'
Mario Maloča 88' (11m)
Hajduk

Hajduk izborio osminu finala u Funtani poslije promašenog jedanaesterca i isključenja

Ante Zovko • srijeda, 24.09.2014.

Sandro Gotal i Mario Maloča donijeli su pobjedu 2:0 Hajduku kod županijskog ligaša Funtane u šesnaestini finala Hrvatskog kupa. Susret su obje momčadi završile s igračem manje, a gosti su igrali s desetoricom oko pola sata.

Bekim Ćamili
61'
15
Timon Gjumić
70'
14
Marko Popović
84'
Ivan Lajtman
11
(do 75')
10
(do 48')
Igor Tudor

Igor Tudor postavio je prilično zvučnu momčad s nekoliko standardnih prvotimaca kao što su Maloča, Milović, Vršajević, Mezga, Gotal i Maglica.

Počelo je dobro za Hajduk, pogotkom Sandra Gotala u desetoj minuti i tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Drugo je počelo isključenjem vratara Dantea Stipice igranja rukom izvan kaznenog prostora, pa je Milevskij morao prepustiti mjesto u momčadi danas pričuvnom vrataru Lovri Kaliniću.

Od 83. minute i Funtana je igrala s desetoricom i potom napravila dva jedanaesterca, od kojih je Hajduk realizirao jedan. Caktaš je iz prvog pucao preko gola, a Mario Maloča bio je precizan dvije minute kasnije.