Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 24.09.2014, 15:30 h, Jurjevac, gledatelja: 400
Suci: Mihalj Jurica (Velika Mlaka), Zobenica Bojan (Vinkovci), Pejić Dražen (Vukovar)

Ivana Strahija • srijeda, 24.09.2014.

Nakon što su u prvenstvu, poslije crnog niza od četiri utakmice bez boda, upisali pobjedu protiv Osijeka i tako se priključili ostatku tablice, Farmaceuti su uspjeli do pobjede doći i u Kupu.

Igor Simić
38'
18
Stjepan Jukić
68'
16
Antonio Labak
70'
Elvis Scoria

Četvrtoligaš Zrinski dobro je "sjeo" Slaven Belupu, kao prilika za nastavak pozitivnog ozračja, ali i dodatno stjecanje samopouzdanja. Farmaceuti su zabili pet golova Slavoncima i prošli u osminu finala Hrvatskog kupa.

Tri gola s igračem manje

Tri su svoja gola Farmaceuti postigli s igračem manje, pošto je Ivan Anton Vasilj u svojoj prvoj utakmici u dresu Slaven Belupa uspio zaraditi crveni karton. To se zbilo u 57. minuti, kad je glavni arbitar Jurica Mihalj zaključio da je Vasiljev start nad protivnikom bio preoštar.

U utakmicu u Jurjevcu Koprivničani su ušli vrlo dobro i imali 2:0 prije no što je istekla deseta minuta. Prvi je gol zabio Dominik Glavina, a na njega se nastavio Filip Ozobić.

Kao da im je to bilo dovoljno, gosti se nisu više upisivali u strijelce u prvom poluvremenu, no ni domaćini nisu uspjeli proći Slavenov obrambeni zid, pa se na odmor ide s 0:2 na semaforu.

U nastavku rezultat ponovno pokreće Mateas Delić u 52. minuti, a onda Marko Mirić diže na 4:0 za Slaven Belupo u 74. minuti. To je ipak malo previše opustilo prvoligaše, koji primaju pogodak u 85. minuti, kad je zabio Stjepan Jukić, no posljednju riječ imaju gosti iz Koprivnice, a u strijelce se upisuje Hrvoje Barišić.

Visoka pobjeda dobro je došla Slaven Belupu prije subote i domaćinstva Dinamu.