Liga prvaka, Osmina finala - prve utakmice, 24.02.2015, 20:45 h, Stadion Juventusa, Torino
Suci: Mateu, Cebrian, Diaz (svi Španjolska)

Josip Piršljin • utorak, 24.02.2015.

Prvoplasirana momčad Serie A ugostila je 12. ekipu Bundeslige u osmini finala Lige prvaka i pobijedila 2:1. Juventus je bio bolji kroz većinu susreta, no Nijemci su izborili povoljan rezultat za uzvrat.

Roberto Pereyra
37'
20
Simone Padoin
86'
11
Kingsley Coman
89'
Matthias Ginter
32'
21
Oliver Kirch
46'
16
Jakub Blaszczykowski
76'
Jürgen Klopp

Juventus i Borussia Dortmund su se sreli prvi put nakon finala Lige prvaka 1997. godine. Ovog puta u dosta ranijoj fazi natjecanja, u osmini finala. Talijani su na svom stadionu slavili 2:1 iako su mogli i s većom razlikom. Kloppova ekipa, pak, može biti zadovoljna jer ima aktivan rezultat uoči uzvratnog susreta na Signal Iduna Parku.

Bianconeri su poveli u 13. minuti. Morata je poveo brzu kontru na lijevoj strani i tražio nekog od suigrača na petercu. Činilo se kako će to Weidenfeller bez problema pokupiti, no lopta mu je pobjegla iz ruku što je na najbolji mogući način iskoristio Tevez zabivši za 1:0.

Zahvaljujući grešci Borussijinog vratara Juventus je došao do prednosti, no i greška Chiellinija donijela je izjednačenje. Domaći stoper se poskliznuo, a Reus je bio vrlo blizu da se s loptom prošeta do Buffona i matira ga za poravnanje rezultata.

Stara dama je ipak do kraja prvog dijela uspjela ponovno stupiti u vodstvo. Pogba je u 42. minuti s lijeve strane našao Moratu u sredini, nečuvanog, a Španjolac je lijepim potezom zabio svoj prvi pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Drugo poluvrijeme ipak nije ponudilo toliko zanimljivosti kao u prvih 45 minuta. Juventus je bio nešto bolji, pokušavao je doći i do trećeg gola, dok se Borussia naizgled zadovoljila minimalnim porazom s postignutim golom u gostima. Najbolje prilike imali su Tevez i Pereyra, no mreža žuto-crnih ostala je netaknuta u drugom dijelu.

• Hrvoje199025.02.2015. u 02:01
    E da je ovo onaj Juve od prije desetak godina, sad bi ovo bila win situacija, ovako će bit vatren uzvrat. Dortmund koliko god bija u qrcu ovu sezonu ima aktivan rezultat i sigurno će se u uzvratu bacit na glavu, a dovoljno in je i 1-0, a Juve opet zadnjih godina na gostovanjima po Europi ne... [više na forumu]
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik24.02.2015. u 23:47
    jbg, ali rezultat je živ i bvb se može nadati na domaćem terenu, iako je juventus favorit naravno, ali znamo što je nogomet.
  • etti24.02.2015. u 23:10
    Borussia nije stvorila šansu na utakmici, osim tog poklon pogotka. Velika predstava Juventusa i mogu žaliti što pobjeda nije još uvjerljivija. Tevez tik uz vratnicu, pa onda i Pereyra tik uz vratnicu, poprilična doza sreće je tu bila za Dortmund. Užasna obrana Dortmunda i potpuno bezidejan napad... [više na forumu]