Liga prvaka, Osmina finala - uzvrati, 11.03.2015, 20:45 h, Allianz Arena, München
Suci: Collum (Škotska), McGraith (R. Irska), Chambers (Škotska)

Josip Piršljin • srijeda, 11.03.2015.

Iako je imao solidan rezultat iz prve utakmice u Ukrajini (0:0), Šahtar nije imao šanse protiv sjajno raspoloženog Bayerna u Münchenu. Bavarci su Srninu momčad pobijedili s čak 7:0 i lakoćom se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka.

Sebastian Rode
19'
18
Juan Bernat
59'
4
Dante
67'
Sergey Krivtsov
9'
77
Ilsinho
70'
7
Wellington Nem
79'
Mircea Lucescu

Šahtar je na Allianz Arenu došao neporažen iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka i gajio nade kako može iznenaditi Bayern na njegovom terenu, ali to se pokazalo utopijom. Guardiolini su igrači bili "u elementu" i Ukrajincima su zabili čak sedam golova. Kapetan gostiju i hrvatski reprezentativac Darijo Srna proveo je na travnjaku cijelu utakmicu.

Klub iz Donecka se još nije niti snašao, a već je bio s igračem manje i u zaostatku. U trećoj minuti Kucher je nakon oštrog prekršaja na Götzeu dobio izravni crveni karton, a Bayern jedanaesterac. S bijele je točke pucao Müller i bio je precizan za vodstvo domaćih 1:0.

Bayern je nastavio napadati poslije prvog gola, obrana gostiju bila je na mukama i nije mogla dugo odolijevati. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja Lewandowskog, Bavarci su prednost povećali u 34. minuti. Poljski je napadač poslao loptu za Boatenga koji nije imao težak zadatak postaviti 2:0.

Koliko je Bayern bio nadmoćniji u prvom dijelu govori podatak o posjedu lopte od 79 posto i 15 udaraca na gol naspram jednog pokušaja Šahtara. U sličnom ritmu domaći su nastavili i u drugom dijelu, a već u 49. minuti bilo je 3:0. Alaba je uposlio Riberyja koji je odmjerenim udarcem pronašao put do mreže Pyatova.

Katastrofa Lucescuove momčadi nastavila se dvije minute potom, ovog je puta strijelac bio Müller koji je dobro reagirao na jednu odbijenu loptu. Ubrzo se i Badstuber upisao u listu strijelaca, ubacio je sa strane Rafinha, a branič njemačke ekipe glavom iz blizine postavlja visokih 5:0.

Do isteka 90. minute Šahtar je primio još dva pogotka. Najprije je u 75. minuti Lewandowski "probio" Pyatova, a tri minute prije kraja gol je zabio i Götze za konačnih 7:0 i uvjerljiv prolaz Bayerna među osam najboljih ekipa.

• Obrisan korisnik12.03.2015. u 21:23
    Rušio sam igrače.Rušili su me.Ovo je samo fantastično odglumljeno.Drugo je to što netko nema oko za ovo.Pogledaj kako se Gotze ustvari lagano baca i dočekuje.Tebe kad netko pokosi s leđa eventualno se možeš rukama dočekat.Ovaj prvo lagano pada na koljeno desno a ruke su već pripremljene prije... [više na forumu]
  • orangecrush12.03.2015. u 13:12
    Čak i ako je mogao ostati na nogama ovo je čisti penal...ušao mu je pod noge i tu jednostavno nema rasprave. Pravila su pravila i naravno da će napadač iskoristiti takvu glupost obrambenog igrača. Uostalom, reakcija braniča ti sve govori. A vezano uz kažnjavanje simuliranja tu se apsolutno slažem... [više na forumu]
    orangecrush
  • Obrisan korisnik12.03.2015. u 12:09
    Ma daj ne lupetajte. Kakav penal? Nije bilo penala.Lik se bacio.I da jesi krivi igrači.I opet se sve svodi na Uefu koja je najviše kriva jer ne sankcionira ni simuliranje igrača ni pogreške sudaca. Sto puta sam već pisao o kažnjavanju simuliranja nakon utakmice ako dođe do previda.
  • Obrisan korisnik12.03.2015. u 07:59
    dobar bayern, nadam se njihovu naslovu
  • orangecrush12.03.2015. u 00:34
    Da, ajmo opet svi udri po sucima... A simuliranja i ponašanje igrača to je nakon utakmice prošlost. Nisu problem suci, problem su igrači. A vezano uz ovaj penal. Ne vidim što ljudima nije jasno. Ako je bio faul onda je i crveni po sadašnjim pravilima. Slažem se doduše da bi trebalo razmisliti o... [više na forumu]