Liga prvaka, Osmina finala - uzvrati, 18.03.2015, 20:45 h, Signal Iduna Park, Dortmund
Suci: Mažić, Ristić, Đurđević (svi Srbija)
Borussia Dortmund
0:3(0:1) Juventus
Carlos Tevez 3', 79'
Alvaro Morata 70'
Juventus

Josip Piršljin • srijeda, 18.03.2015.

Prolaz u četvrtfinale Lige prvaka nogometaši Juventusa ostvarili su uvjerljivom pobjedom u uzvratu protiv Borussije. S 3:0 su bili bolji od Kloppove momčadi, a prvo ime susreta bio je Carlos Tevez.

Oliver Kirch
46'
16
Jakub Blaszczykowski
63'
20
Adrian Ramos
63'
Andrea Barzagli
27'
32
Alessandro Matri
78'
7
Simone Pepe
81'
Massimiliano Allegri

Iako je na uzvrat osmine finala Lige prvaka donio prednost od 2:1, Juventus je ipak s dozom straha dočekao dvoboj na Signal Iduna Parku. Nijemci su se nadali kako će pritisnuti Talijane uz pomoć navijača, no doživjeli su šok već nakon tri minute od čega se nisu uspjeli oporaviti cijelu utakmicu.

Allegri je bio bez Pirla kojeg je zamijenio Pereyra, a u napad je postavio Teveza i Moratu. Klopp je, pak, na travnjak poslao vrlo ofenzivnu postavu. Iza najisturenijeg Aubameyanga igrali su Mkhitaryan, Reus i Kampl.

Tek što je utakmica počela, Juventus je već došao do pogotka kojim je "smirio" Borussiju i njene ambicije. Tevez je sjajnim udarcem s više od 20 metara pronašao gornji kut Weidenfellera i donio Juventusu ukupnih 2:0.

Nakon toga na terenu se nije dogodilo gotovo ništa zanimljivo do kraja prvog poluvremena, Juventus se dobro postavio u obrani, a Borussia nije bila dovoljno "maštovita" u napadu. Tevez je i početkom nastavku mučio domaće braniče, a sve je bilo riješeno u 70. minuti.

Marchisio je poslao odličnu loptu Tevezu, Argentinac je izašao sam na Weidenfellera, no dodao je usamljenom Morati koji bez problema zabija za 2:0 i potvrdu prolaska Juventusa. Devet minuta kasnije odlično raspoloženi Tevez postigao je svoj drugi gol na utakmici i postavio konačnih 3:0 za četvrtu pobjedu Stare dame u Dortmundu u isto toliko europskih susreta.

• Obrisan korisnik19.03.2015. u 17:55
    Od talijana koji imaju individualno gledajući vrhunskog golmana, solidnu obranu, jedan od najjačih veznih redova na svijetu,ali sigurno najkompletniji vezni red na svijetu i napad sa klasom Carlosom Tevezom. Mislim da nije bruka ispasti od takve ekipe. Juve je jak stvarno, nije u rangu barce, reala... [više na forumu]
  • serieA19.03.2015. u 15:44
    nije borussia toliko katastrofalna koliko je juve ove godine bolji (barem u europi) ,ali ako pogba otpadne na duže vrijeme ne piše im se dobro protiv bilo koga
    serieA
  • Obrisan korisnik19.03.2015. u 13:53
    Zato su ih rijesili u najbitnijoj utakmici u Munchenu :)
  • etti19.03.2015. u 13:50
    Navikli su oni već gubiti kući od Juventusa....četvrti poraz u isto toliko utakmica u Dortmundu s Juventusom. Btw ovo im je i najteži domaći poraz u Europi od 1999. godine