Liga prvaka, osmina finala - uzvrati, 10.03.2015, 20:45 h
Porto
Porto 4:0 Basel
Basel

Borna Rupnik • utorak, 10.03.2015.

Nogometaši Porta pobijedili su na svom terenu goste iz Basela 4:0 te tako potvrdili svoje mjesto u ždrijebu četvrtfinala Lige prvaka, a ujedno su zaslužili i visoke ocjene za umjetnički dojam.

Poslije obećavajuće igre i obećavajućih 1:1 u Švicarskoj, Portugalci su obradovali više od 40.000 svojih navijača te produžili niz domaćih europskih utakmica bez poraza na devet.

Već u 14. minuti, Alžirac Yacine Brahimi sjajno je pogodio iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, preko živog zida te je Tomaš Vaclik ostao ukopan na mjestu.

Nedugo potom, blizu je pogotku bio i Casemiro, a u sudaru sa svojim vratarom Fabianom u 22. je minuti stradao Danilo, koji je odmah prevezen u bolnicu zbog ozljede glave. Pokušavali su prije odmora ponovno Casemiro te Aboubakar, odnosno Streller, Gonzalez i Gashi s druge strane, ali u nastavak se ušlo s minimalnom prednošću Porta.

Početkom drugog poluvremena, domaćini su zapečatili sudbinu Basela.

Hector Herrera je u 47. minuti još jednim odličnim udarcem izvan šesnaesterca matirao Vaclika, a u 56. minuti i Brahimija i Herreru uspio je nadmašiti Casemiro. Fenomenalno je pogodio s tridesetak metara u Baselove rašlje.

Luca Zuffi zatim je propustio najbolju Baselovu priliku na utakmici, a konačnih 4:0 postavio je Aboubakar u 76. minuti. Kamerunac se također priključio izvrsnoj pucačkoj večeri svojih suigrača, a u sudačkoj nadoknadi drugi je žuti karton dobio Baselov branič Samuel.

• narada10811.03.2015. u 00:40
    trkački jaka, pokretljiva momčad koja puca snažno i dobro iz svih uglova ... Ko god igra protiv njih ima da se namuči.