Prijateljske utakmice, 18.06.2009, 18:00 h
NAŠK 0:3(0:1) Dinamo
Dinamo

Tadić raspucan na Dinamovom otvaranju

Tomislav Pacak, Vedran Attias • četvrtak, 18.06.2009.

Nogometaši Dinama su uoči odlaska na Roglu odigrali prvu pripremnu utakmicu, uljepšavši NK NAŠK-u 90. rođendan. Vidjelo se u Našicama da su Modri tek u 4. danu priprema, nismo gledali nezaboravan nogomet, ali je ipak protiv trećeligaša upisana sigurna pobjeda od 3:0...

NAŠK nije samo slavio 90. obljetnicu postojanja, već je i pokušavao - spasiti klub. Naime, dug od stotinjak tisuća kuna, domaćin je pokušao pokriti kroz ovaj dvoboj s Dinamom, pa je mjesto na tribinama koštalo 50 kuna, nemali iznos za jednu prijateljsku utakmicu. Našićani su ipak dobro napunili lokalni stadion, skupilo se oko 2.500 gledatelja, kako po tribinama, tako uz travnjak pa i okolne balkone.

Krunoslav Jurčić vjerojatno u drugim okolnostima ne bi tako rano želio utakmicu, ali Dinamo ima puno navijača u Našicama i ovo je bila dobra prilika pomoći lokalnom klubu.

Modri su zaigrali u najjačem mogućem sastavu; nije bilo tek reprezentativaca Mandžukića i Kovača, iskusnih Bišćana i Butine, gripoznog Moralesa i Ibaneza. Jurčićevi planovi poremetili su se već u petoj minuti kada je zbog ozljede morao izaći Slepička, što je dalo priliku Josipu Tadiću koji ju je dobro iskoristio - možda ne toliko igrom koliko efikasnošću.

Dinamo je do 1:0 stigao upravo zahvaljujući Tadiću koji je iskoristio pogrešku obrane domaćih, pa i vratara Banovića, što je omogućilo Tadiću da izbliza pogodi mrežu glavom. Dinamo je, jasno, dominirao terenom, ali puno suvislih akcija nismo vidjeli. U 40. minuti Badelj je pogodio stativu, a konačno, prije isteka prvog dijela za 2:0 pogađa Sivonjić - Tadić je pucao/asistirao, a Sivonjić samo gurnuo loptu u nebranjenu mrežu.

Drugi dio donio je niz izmjena, pa su tako priliku dobili mnogobrojni Dinamovi juniori - u igru su ušli Jokić, Smrečnjak, Mršić i Rogač, od kojih se "istaknuo" tek Rogač jednom velikom pogreškom koja je omogućila domaćinima stopostotnu šansu za počasni gol - siguran je, ipak, bio Lončarić.

Od Dinamovih šansi vrijedi izdvojiti tek stative Barbarića i Ettoa, te zicer Sivonjića nakon dobre asistencije raspoloženog Sammira, jednog od najboljih u redovima Dinama. U 71. minuti Dinamo je stigao i do 3:0, Sivonjić je uzvratio uslugu Tadiću i asistirao za drugi pogodak đakovačkog napadača.

Sve u svemu, ovo sigurno nije bio europski Dinamo, no nakon četiri dana priprema bolju igru vjerojatno nije ni logično očekivati. Rastužuje tek činjenica da se igrači kojima je ovo bila dobra prilika za "napredovanje" nisu trsili koliko bi trebali za dres Dinama...

Dinamo je igrao u sastavu: Kelava (od 46. Lončarić) - Etto, Barbarić, Lovren, Pivarić (od 46. Jokić) - Badelj, Vrdoljak (od 60. Rogač), Tomečak (od 68. Smrečnjak), Sammir (od 60. Mršić) - Slepička (od 5. Tadić), Sivonjić.