Rose morao spašavati Bullse

Mario Majdić Natrlin • subota, 16.04.2011.

Kako će NBA doigravanje biti prava poslastica pokazalo se već na njegovom otvaranju u sklopu kojeg su prvoplasirani Chicago Bullsi ugostili Indiana Pacerse, momčad s najlošijim omjerom u ovogodišnjem doigravanju. Gosti su vodili praktički cijelu utakmicu, ali Derrick Rose nije mogao dozvoliti poraz svojih Bullsa u prvoj utakmici pa je novom fantastičnom izvedbom predvodio Chicago do pobjede 104:99.

Chicago Bullsi dočekali su doigravanje kao momčad s najboljim omjerom nakon regularne sezone, a da play-off ipak neće biti šetnja u parku pokazali su im mladi Indiana Pacersi. Opasno su im priprijetili, ali Derrick Rose je za njih ipak bio previše.

Više od 47 minuta trajalo je vodstvo gostiju iz Indianapolisa prije nego što je Kyle Korver zabio tricu za prvo vodstvo Bullsa 102:99, 48 sekundi prije kraja. Chicago je serijom 16:1 u završnici susreta prelomio neiskusne Pacerse, a predvodio ih je Rose serijom fantastičnih koševa koji su doveli do izjednačenja na 99:99. Razigravač Bullsa zabio je i dva slobodna bacanja za konačnih 104:99, a utakmicu je završio s 39 poena, šest asistencija i šest skokova.

Darren Collison - 17p, 9a

Rose većinu utakmice nije imao kvalitetnu podršku suigrača što je rezultiralo konstantnim vodstvom Pacersa. Luol Deng završio je s 18 koševa uz deset skokova, 13 je ubacio Kyle Korver, a 10 ubačaja uz 11 skokova dodao je Joakim Noah, ali ostao je dojam da je Chicagu trebalo dosta dugo da se probudi i uozbilji.

Pacerse je u prvom poluvremenu predvodio fantastični Darren Collison koji je zabio 15 od svojih 17 poena u prve 24 minute. Raspoloženi su bili i Danny Granger i Tyler Hansbrough koji je u četvrtoj četvrtini sa sedam uzastopnih koševa donio Pacersima prednost od deset poena razlike nakon čega su Bullsi krenuli u odlučujuću seriju.

Indiana je kvalitetnije otvorila utakmicu i tijekom cijelog prvog dijela održavala vodstvo predvođena razigranim Collisonom. Ponajboljoj su obrani lige do odmora ubacili 55 poena i otišli u svlačionicu s prednošću od četiri poena razlike i uz šut iz igre od 50%.

Pacersi su jednakim ritmom nastavili i nakon poluvremena, Collisonu su se pridružili Granger i Hansbrough pa se vodstvo gostiju penjalo i do 12 poena razlike da bi uoči posljednje četvrtine vodili 79:71. Hansbrough je krajem treće četvrtine primio snažan udarac laktom u glavu od strane Kurta Thomasa i morao je nakratko napustiti parket.

Bullsi su nadskakali Indianu 49:34, a obje ekipe su od samog početka krenule marljivo skupljati skokove u napadu pa je Chicago završio s čak 21, a Indiana s 13 napadačkih skokova. Bullsi su imali 15 izgubljenih lopti, a Rose je tricu šutirao 0/9. Srećom po Bullse, ništa od toga nije ih koštalo pobjede, a u ponedjeljak će im Indiana po drugi puta pokušati oduzeti prednost domaćeg terena.

Premijerna večer doigravanja se nastavlja s utakmicama Miamija i Philadelphije, Orlanda i Atlante te Dallasa i Portlanda.