Lovro Štrbinić • srijeda, 20.04.2011.

Sve tri noćašnje utakmice NBA doigravanja pripale su domaćim ekipama. Knicksi su opet dobrano namučili Celticse, ali i opet ostali kratki, Orlando je poravnao na 1-1 u seriji, a rezultatski najuvjerljiviju pobjedu ostvarili su Mavericksi.

U prvoj utakmici serije Knicksi su bili vrlo blizu gostujuće pobjede u dvorani Celticsa, a malo prekratki ostali su i ovaj put. Nije bila dovoljna ni fantastična večer Carmela Anthonyja koji je već u prvom dijelu ostvario double-double, a na kraju se zaustavio na 42 poena i 17 skokova.

Amarea muče leđa

Centar Knicksa Amare Stoudemire na ovoj je utakmici odigrao tek nešto više od 17 minuta i pritom ubacio tek četiri poena. Poslije dvoboja rekao je da je na zagrijavanju osjetio probleme s leđima, ali da bi trebao biti spreman za treću utakmicu ovih dvaju suparnika.

Knicksi su u drugom susretu u Bostonu bili oslabljeni i neigranjem Chaunceya Billupsa, kojeg muči ozljeda lijevog koljena.

Cijelu utakmicu Melo je predvodio svoju ekipu, a na drugoj strani su raspoloženi Pierce (20 poena) i Rondo (30 poena) uspijevali održati domaćine u utakmici. Rezultatski egal potrajao je prve dvije četvrtine, a onda se početkom treće Celticsi tricom Allena odvajaju na +5. Međutim, ni to nije bila neka izraženija prednost, pa se do prve veće razlike moralo čekati do pred sam kraj treće dionice kad Celticsi u jednom trenu odlaze i na +11.

Ni to nije bilo dovoljno da se utakmica prelomi jer su gosti iz New Yorka dostigli i prestigli tu prednost, pa se u posljednjih 160 sekundi ulazi s 91:88 za Knickse. Boston to preokreće i zakucavanjem Garnetta dolazi u vodstvo, ali samo zakratko jer Jeffries pogađa za gostujućih 93:92. Loptu potom ponovno uzima Garnett, iz okreta pogađa za vodstvo, a u sljedećem napadu krade loptu nakon pogreške Jeffriesa i zaključuje priču u drugom dvoboju.

"Celticsi nisu odigrali ništa posebno, a dobili su dvije utakmice na svom terenu. Sad je naš red da učinimo to isto", izjavio je Anthony nakon dvoboja.

Orlando na krilima Howarda

Do pobjede su ovaj put došli i košarkaši Magica, a kao i mnogo puta ove sezone predvodio ih je Dwight Howard s 33 poena i 19 skokova. Hawksi su igrali na krilima Jamala Crawforda koji je ubacio 25 poena, a Josh Smith je dodao 17. Bolje su gosti otvorili utakmicu i početkom druge četvrtine vodili i desetak razlike. Međutim, najvećom zaslugom Howarda do kraja poluvremena Orlando preokreće i na predah odlazi s 48:42 u svoju korist.

Uslijedila je šuterski loša treća četvrtina u kojoj su obje ekipe zajedno ubacile svega 29 poena, a domaćini na kraju tricom Turkoglua došli i do 11 poena prednosti. To nije bilo dovoljno za mirnu završnicu jer Hawksi prijete i u zadnje dvije minute se ulazi sa samo dva poena prednosti za Magic. Tada ponovno jedan važan koš pogađa Turkoglu, a tricom se nadovezuje Richardson za +7. Tu je priči bio kraj jer gosti nisu više uspjeli smanjiti ispod četiri razlike, pa je na kraju na semaforu pisao 88:82.

Nešto lakšu pobjedu ostvarili su Mavericksi nad Blazersima i tako poveli 2-0. Utakmica se prelomila tek sredinom posljednje četvrtine kad su domaćini serijom 10:4, uz dvije trice Stojakovića, otišli na 88:80 i do kraja zadržali tu prednost. Dotad su gosti iz Portlanda opasno prijetili, pogotovo preko Aldridgea, čiji je učinak danas bio 24 poena u deset skokova, te preko Millera i Wallacea (po 18 poena). Za pobjednike je Nowitzki ubacio 33 poena, a pridružio mu se Kidd s 18 i s jednom pogođenom tricom uz izboreni faul.

Ipak, odlični Nijemac je oprezan u svojim istupima pa je nakon ovog dvoboja izjavio: "Ova serija je daleko od rješenja. Oni igraju dobro kod kuće, dosta pogađaju i sad se moramo pripremiti na tešku utakmicu u četvrtak".

• Obrisan korisnik20.04.2011. u 17:14
    ma dobro, Knicksima nije frka za ovaj play off, ali naredne godine će biti jako opasni, kad budu imali cijelu sezonu iza sebe. Uz to, treba očekivati da ovog ljeta nabave nekog pristojnog centra, stvarno je žalosno gledati kako to sada rade Turiaf i Jeffries
  • aco07820.04.2011. u 13:46
    rondo u prvoj cetvrtini je sam igrao...tad je boston imo i 7 koseva prednosti.da je doc ostavio barem nekog iz prve petorke u sastavu bila bi to laksa utakmica,ali on daje drugim igracima sanse i to pokazuje da celticsi imaju pravog trenera nakon dugo godina
    aco078
  • Obrisan korisnik20.04.2011. u 13:11
    carmelo je strašan al vidi se da fali mr. big shot..mogu knicksi protiv bostona,vidise,al nemogu ih 4 puta dobit.rondo je dobru tekmu odigro napadacki nakon dugo vremena..
  • Obrisan korisnik20.04.2011. u 12:43
    melo je ima šut 14-30 šta je nekih 50% uz to i 17 skokova protiv po meni najboljeg obrambenog kolektiva tako da i to treba uzeti u obzir. sve u sveme velika utakmica
  • Obrisan korisnik20.04.2011. u 12:38
    @tony55, da je amare ostao u utakmici knicksi bi izgubili 15 razlike jer mello nebi imao priliku uzeti onoliko šuteva kao i ostatak ekipe, štoviše mellu je sve živo ulazilo u drugom poluvrimenu i jedino je on zaslužan za ovakvu završnicu, mada mislim da je ipak velika olakšica i vjetar u leđa... [više na forumu]