Lovro Štrbinić • petak, 22.04.2011.

Nakon što su u domaćim utakmicama upisali po dvije pobjede Heat i Bullsi su došli i do treće na gostovanjima u Philadelphiji, odnosno Indianapolisu. To isto nije pošlo za rukom Mavericksima jer su Blazersi na domaćem terenu izborili pobjedu i tako vratili neizvjesnost u seriju.

Miami proigrao pred kraj (Heat vodi 3-0)

James i društvo nisu imali lagan posao u trećoj utakmici i veći dio utakmice lovili su prednost Sixersa. Krenuli su domaćini sa 9:0 u dvoboj i takvu prednost zadržali su do kraja prve četvrtine. U drugoj se Heat uspio približiti, pa lijepim košem Wadea pred kraj poluvremena smanjuju na dva poena zaostatka.

Treća dionica nije donijela značajan pomak i u zadnju četvrtinu se ulazi s malim zaostatkom Heata. Tada kreće preokret i serijom 15:4 gosti dolaze do 88:79 nešto manje od šest minuta prije kraja, a potom Sixersi ne uspijevaju smanjiti zaostatak ispod pet razlike te upisuju treći poraz u seriji.

Danas su igrali na krilima Branda (21 poen, 11 skokova) i Holidaya (20 poena), dok je kod gostiju najraspoloženiji bio dobro poznati trojac. Predvodio ih je Wade s 32 poena, deset skokova i osam asistencija, slijedio je James s 24 poena i 15 skokova, a Bosh je ubacio "samo" 19 poena. Spomenuti trojac je, uz osam napadačkih skokova Ilgauskasa, radio najviše problema domaćinima u hvatanju lopti pod obručima, pa su ih u tom segmentu igre nadvisili s 50-34. Do četvrte pobjede Heat će pokušati doći u sljedećem dvoboju, koji je na rasporedu u nedjelju.

Granger promašio pobjedu (Bullsi vode 3-0)

Nakon što su prve dvije utakmice tijesno otišle na njihovu stranu igrači kluba iz Chicaga dobro su se namučili da dođu i do treće pobjede u seriji. Prvi dio je prošao u potpuno izjednačenoj igri, a nitko nije uspio steći značajniju prednost ni u trećoj četvrtini.

Posljednjih 12 minuta bilo je tako izuzetno zanimljivo, a gosti su spriječili probleme serijom 10:0 sredinom te dionice kad su zaostatak od pet poena pretvorili u istu toliku prednost. 84 sekunde prije kraja Granger je pogodio za 84:84, a potom su imali Pacersi priliku i povesti, ali Collison promašuje. Na drugoj strani Rose polaže za prednost gostiju, a ona se povećava slobodnim bacanjima nakon promašene trice Grangera za pobjedu. Bila je to ujedno i prva pobjeda Bullsa ikad u Indiani u sklopu doigravanja.

Nije ovo bila večer velikih brojki u dvoboju ovih suparnika pa se Rose zaustavio na 23 poena, a Deng je dodao 21. Toliko je zabio Granger, najefikasniji kod domaćina, ali njemu se u napadu Indiane nitko nije priključio. Stanje svlačionice Pacersa poslije dvoboja opisao je Tyler Hansbrough: "Zaista smo frustrirani trenutno, barem znam da sam ja frustriran. Moramo napraviti sve da ostanemo u seriji i pobijediti sljedeću utakmicu kod kuće." Novi ogled ove dvije ekipe odigrat će se u subotu.

Blazersi vratili nadu (Mavericksi vode 2-1)

Dva uvodna poraza u Dallasu nisu obeshrabrila Blazerse i hrabrom igrom u svojoj dvorani došli su do slavlja 97:92 i prilike da naprave nešto više u ovom doigravanju. Na poluvremenu su imali domaćini dva poena prednosti, nakon što su u prvoj četvrtini i izraženije vodili. Poslije jednako izjednačene treće četvrtine na početku posljednje dionice Blazersi se odvajaju na +13 serijom 16:2.

Bio je to i ključni period dvoboja jer Mavericksi na tri poena zaostatka uspijevaju doći prekasno, tek 12 sekundi prije kraja. Potom Miller sa slobodnim bacanjima potvrđuje pobjedu i dolazi do 16. poena noćas, čime je uz Roya bio treći strijelac svoje momčadi. Više od njega zabili su Matthews (25 poena) i Aldridge (20 poena). Gosti su imali samo dva raspoložena pojedinca koji su otišli do dvoznamenkastih brojki poena, a to su bili Jason Terry s 29 i Dirk Nowitzki s 25 poena.

Terry je pronašao i glavni razlog poraza njegove ekipe. "Odigrali smo lošu obranu. Dopustili smo im da zabiju 97 poena, što nije bio slučaj u prva dva dvoboja. To je glavni razlog našeg današnjeg poraza", izjavio je najbolji strijelac susreta. Sljedeći susret na rasporedu je u subotu.

• Obrisan korisnik22.04.2011. u 17:22
    gledao sam sinoc cijelu tekmu bullsa i drugo poluvrijeme heata. istina, rose je bio katastrofa, odlično su ga čuvali i prvi put u životu sam vidio da je njemu suđeno probijanje- NAPOKON! ali u zadnjih 2 minute on je preuzeo i iznudio 5-6 slobodnih i zabio čudesno polaganje preko trojice te odlučio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.04.2011. u 15:52
    Da Rose malo previse ne forsira solo prodore i suteve bez da ikome da loptu? Pa sinoc je imao samo 2 asistencije a igra pleya.
  • Obrisan korisnik22.04.2011. u 15:25
    da,rose sut 4-18,reklo bi se utakmicu gube sigurno i sramota...a onda zabije sut za 86:84 20 sek.prije kraja kroz 3 igraca i nemos mu nista rec uopce,to su takvi igraci jbg..al 50 bacanja na njemu u 3 tekme,bolesno,to se ne vida svake godine..
  • Obrisan korisnik22.04.2011. u 12:33