Indiana Pacersi ostali na životu

Mario Majdić Natrlin • subota, 23.04.2011.

Indiana Pacersi u prve su tri utakmice pokazali zavidnu borbenost i srčanost, ali nisu uspijevali stići do pobjede. Chicago Bullsi večeras su pobjedom mogli zaključiti seriju, ali Pacersi su na domaćem terenu bolje reagirali i stigli do slavlja.

Indiana Pacersi su pred velikim brojem navijača Chicago Bullsa u svojoj dvorani izborili pobjedu 89:84, smanjili vodstvo Bullsa na 3-1 i produžili seriju koja se ponovno seli u Chicago.

Indiana ovoga puta nije ispuštala vodstvo koje se penjalo i do 18 poena razlike nakon što su se uoči poluvremena odvojili od gostiju. Pacersi su u završnici umalo ponovno prosuli prednost, ali ovog puta su ipak teškom mukom izborili pobjedu. Predvodio ih je Danny Granger s 24 poena i deset skokova, a 16 koševa i deset skokova dodao je raspoloženi Roy Hibbert.

A.J. Price - 10p

Bullsi su se serijom 15:2 približili na svega tri poena zaostatka 38 sekundi prije kraja kada Derrick Rose polaže za 84:81. Mike Dunleavy nakon toga pogađa jedno slobodno bacanje za 85:81. Odlični Joakim Noah zatim ulazi pod koš gdje pogađa uz izboreno slobodno bacanje nakon kojeg Bullsi stižu na 85:84.

Granger s crte slobodnih bacanja povećava na 87:84 s 14 sekundi do kraja. U sljedećem napadu Bullsa lopta je stigla do Carlosa Boozera koji nije pogodio tricu za produžetak, a s druge strane je Granger dovršio posao s dva slobodna bacanja.

Chicago je utakmicu završio uz šut iz igre od 37,8%, a trice su šutirali katastrofalnih 3/20 (15%). Derrick Rose završio je s 15 poena i deset asistencija, Bullse je predvodio Joakim Noah s 21 poenom i 14 skokova., Boozer je imao 15 ubačaja uz 13 skokova, a 16 poena ubacio je Luol Deng.

Pacersi su ponovno ušli u utakmicu s više energije te su nakon prve četvrtine vodili 23:19. Krajem prve dionice gležanj je uganuo Rose koji je nakratko morao u svlačionicu, ali ozljeda ipak nije bila ozbiljnija pa se brzo vratio na parket.

Domaćini su u posljednje četiri minute druge četvrtine složili seriju 17:3 kojom su pobjegli na 16 poena razlike uoči odmora. Na poluvremenu su tako vodili 49:33 i ograničili Chicago na najmanje zabijenih poena u prvom poluvremenu tijekom kompletne sezone.

Večeras ljubitelje NBA-a čekaju još tri utakmice. Portland će pokušati izjednačiti seriju s Dallasom, dok Memphis ugošćuje San Antonio, a Denver Oklahomu City.

• Obrisan korisnik24.04.2011. u 20:43
    Ne osvaja se naslov u prvom krugu, zato ne treba žuriti sa zaključcima. Ne treba zaboraviti da je ova Indiana dobila i Miami i Lakerse u gostima, znači nisu baš jazavci. Bullsi kao da tempiraju formu za kasnije, vidio se njihov potencijal na kraju kad su došli od izgubljene utakmice do one... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 20:00
    kad ste vec spomenili govor o espn-u i richardsonu moran rec da bi to bio pun pogodak jer nek je on star,taj ti garantira 15 koseva po tekmi jbt,bogans je dobar za obranu al chicagu fali jedna puzzla za korak dalje cini mi se,za finale...j-rich ili j.r.smith..
  • The Phantom24.04.2011. u 18:37
    Chicago me razočara pogotov Rose
    The Phantom
  • Obrisan korisnik24.04.2011. u 16:14
    ma bilo tko. bogdanović bi im pomogao. Bogans ne može ništa napravit. potpuno neučinkovit igrač. Nadam se da će ugrabit J.R. SMitha preko ljeta, on je igrač za njih. Malo divlji, ali poletniji od J-Richa jer je i mlađi naravno. Ha ha ha. Sad bi vjerujem ubili za jednog Jamala Crawforda ili Bena... [više na forumu]
  • irilov24.04.2011. u 15:10
    noćas su na , čini mi se espn-u, tijekom utakmice memphis-sa komentatori pričali o mogućnosti dolaska jasona richardsona u bullse, i svi redom kažu kako bi to bija odličan potez i za bullse i za njega...