Lovro Štrbinić • četvrtak, 21.04.2011.

U drugim utakmicama doigravanja Spursi i Lakersi su došli do domaćih pobjeda i tako barem malo popravili loš dojam iz prvih dvoboja koje su izgubili. Oklahoma je, pak, po drugi put iskoristila domaći teren i uvjerljivom pobjedom udvostručila vodstvo protiv noćas neraspoloženih Nuggetsa.

Lakersi uzvratili istom mjerom (1-1)

ODOMU URUČENO PRIZNANJE

Prije utakmice u Los Angelesu Lamar Odom je primio priznanje za najboljeg šestog igrača NBA lige ove sezone. Popraćeno je to ovacijama punog Staples Centra, a možda je Lamar time bio dodatno inspiriran za dobru igru koju je kasnije pružio.

Prvu utakmicu u Staples Centru Hornetsi su dobili s devet razlike iako su Lakersi imali raspoloženog Bryanta. Ovaj put Kobe nije bio na razini nedjeljne utakmice ubacivši samo 11 poena, ali su zato stvari spasili Bynum sa 17 poena i 11 skokova te Odom sa 16 poena. Dodao je 15 poena i Ron Artest, a početak dvoboja dao je naslutiti da bi domaćini ponovno mogli imati problema jer su Hornetsi veći dio prve četvrtine držali vodstvo.

Međutim, druga dionica bila je znatno bolja za ekipu Phila Jacksona i u njoj preokreću rezultat u svoju korist. Bila bi ta razlika na poluvremenu izraženija da Chris Paul nije sa sirenom pogodio tricu za 41:47. Međutim, u trećoj četvrtini gosti ubacuju samo 15 poena i ne uspijevaju se približiti pa prednost Lakersa postaje sve veća. Nije ovaj put neizvjesnih posljednjih minuta i završilo je 87:78.

Goste je ponovno vukao Paul s nekoliko bitnih koševa, a na kraju se zaustavio na 20 poena i devet asistencija. Bolji strijelac od njega i ujedno najbolji na ovom dvoboju bio je Ariza s 22 poena, dok je još dvoznamenkasti bio Landry s 12 ubačenih koševa. Sljedeći dvoboj, koji se igra u New Orleansu, na rasporedu je u petak.

Spursi na krilima Ginobilija (1-1)

Uspjeli su i igrači kluba iz San Antonija poravnati omjer iako su bili blizu drugom porazu na domaćem terenu. Znatno im je pomogao i povratak Manua Ginobilija koji je prvu utakmicu propustio zbog ozljede. To je priznao i Shane Battier iz Grizzliesa: "Manu je dosta podignuo njihovu momčad, a i publika je ovaj put napravila bolju atmosferu."

Prvo poluvrijeme utakmice u kojoj se šuteri nisu proslavili (obje ekipe ispod 50%) prošlo je bez rezultatskih odvajanja, a sredinom treće četvrtine Spursi prvi put odlaze na +8. No, vrlo brzo se vraćaju Grizzliesi i u posljednjih 12 minuta se ulazi u rezultatskom egalu. San Antonio potom opet preuzima stalno vodstvo od najviše pet poena, a gosti stalno hvataju zaostatak.

Nešto više od tri minute prije kraja tricom Jeffersona odlaze na +6, a uskoro i na osam razlike na 1:29 od kraja. Bilo je to previše za Memphis i morali su priznati poraz. Ovaj put predvodio ih je Sam Young sa 17 poena, dok je Marc Gasol uz 12 poena imao i 17 skokova. Spursi su odličnom obranom limitirali Randolpha na 11 poena, a nešto o tome je rekao i trener Grizzliesa Lionel Hollins: "Pazili su na njega (Randolpha) i napadali ga svaki put kad bi spustio loptu na pod."

Kod domaćeg sastava najviše, 17 poena, zabio je povratnik Ginobili uz četiri ukradene lopte, a na poenu manje zaustavili su se Jefferson, Duncan i George Hill. Sljedeća utakmica je u subotu u Memphisu.

Oklahoma se poigrala s Nuggetsima (Thunder vodi 2-0)

Najmanje neizvjesnu utakmicu večeri odigrali su u Oklahomi domaći Thunder i gosti iz Denvera. Već sam početak dvoboja pokazao je u kojem će smjeru on otići. Sredinom druge četvrtine bilo je 43:17 za Thunder, a do kraja poluvremena Nuggetsi su smanjili na -15.

Drugi dio nije donio nikakav pomak, razlika nije ni u jednom trenu bila jednoznamenkasta i Oklahoma je došla do vodstva 2-0 u seriji. To bi ih trebalo dodatno ohrabriti jer je u povijesti 94% ekipa s vodstvom 2-0 prošlo dalje. Kod domaćina su se razigrali svi, ali opet su najefikasniji bili Durant s 23 i Westbrook s 21 poenom.

Frustrirane goste predvodio je Chandler s 20 poena, a Felton i Nene su dodali po 16. "Prva četvrtina nas je zaista uzdrmala. Bio je to loš start s naše strane, bili smo totalno van kontrole i bez energije. Oni su bili brži od nas, a na trenutke možda i pametniji", izjavio je nakon dvoboja trener Nuggetsa George Karl i ukratko objasnio razloge poraza njegovog sastava. Nastavak serije je u subotu u Denveru.

• Obrisan korisnik22.04.2011. u 00:03
    sviđa mi se OKC kao momčad...mladi i poletni.....sljedećih sezona mogu biti samo bolji
  • Obrisan korisnik21.04.2011. u 14:48
    Svi koji su gledali OKC tijekom sezone i ova 2 susreta sa Nuggetsima se neće složit s tim da su favoriti i da su spremni za velike stvari. Prvo ova serija sa Nuggetsima još nije gotova, namučit će ih ovi još, a onda u drugom krugu slijedi grubo spuštanje na zemlju, svejedno koga dobiju Spurse ili... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.04.2011. u 14:34
    tako je... to sam i ja reko.. za to navijam ali mislim da je miami na istoku ipak malo ispred ostalih.... (nažalost)
  • johnny00821.04.2011. u 14:10
    okc : chicago finale =)