Lovro Štrbinić • petak, 29.04.2011.

Atlanta Hawksi osvetili su se Orlandu za prošlogodišnju eliminaciju i pobjedom na svom terenu došli su do 4-2, odnosno do konferencijskog polufinala. Na gostovanjima su do ključnih pobjeda došli Mavericksi i Lakersi, a posebno je uvjerljiva bila momčad iz Los Angelesa.

Slatka osveta Atlante (Hawksi prošli s 4-2)

Prošle se godine u konferencijskom polufinalu Orlando lagano obračunao s Atlantom, a ove godine su se igrači Hawksa pobrinuli da Magic ne izbori tu fazu natjecanja. Pred svojim navijačima na krilima Johnsona (23 poena, deset skokova) i Crawforda (19 poena) došli su do četvrte pobjede i priredili prvo iznenađenje u ovosezonskom doigravanju.

Domaćini su nešto bolje otvorili dvoboj i tijekom cijelog prvog poluvremena su imali prednost izraženu s nekoliko poena prednosti. Bilo je sve to još uvijek blizu iako su početkom treće četvrtine otišli u jednom trenu i na dvoznamenkastu razliku, a krajem te dionice ponovno na +9. U prvom dijelu posljednje četvrtine razlika od desetak poena je stalno bila na strani gostiju, ali zahvaljujući ponajviše Howardu Orlando se nešto manje od pet minuta do kraja približava na samo dva poena zaostatka.

Uslijedilo je gostujuće hvatanje minimalne prednosti, ali na jedan poen zaostatka uspjeli su smanjiti tek na pola minute prije kraja. U idućem napadu slobodnim bacanjima Crawforda Hawksi vraćaju na +3, a u posljednjih osam sekundi prvo otvoreni šut za produžetak promašuje Redick, a potom pokušaj Richardsona iz teške pozicije blokira Smith. Goste je i danas predvodio Howard s 25 poena i 15 skokova, a s 15 mu se priključio Turkoglu.

"Ovo je frustrirajući završetak. Večeras su nas nadskakali, a J.J. je na kraju imao otvoren šut, ali je promašio. Ružan je osjećaj dopustiti protivniku da te nadigra, a mi smo to učinili večeras", izjavio je nakon dvoboj vidno razočarani Dwight Howard.

Lakersi pokazali tko je gazda (Lakersi prošli s 4-2)

U šestoj utakmici ove serije igranoj u New Orleansu košarkaši Los Angeles Lakersa u potpunosti su nadigrali Hornetse i na kraju upisali zasluženo i uvjerljivo slavlje.

PAUL DRŽI REKORD

Chris Paul je ovu seriju završio s prosjekom od 22 poena i 11,5 asistencija po utakmici. Kako mu je ovo bio prvi nastup u doigravanju ostao je jedini igrač u povijesti NBA lige koji u tom dijelu natjecanja drži prosjek iznad 20 poena i deset asistencija.

Neizvjesnost je trajala samo u prvom dijelu, na čijem su kraju gosti došli do šest poena prednosti. Tijekom treće četvrtine ta razlika se povećava i s početkom zadnje četvrtine odlazi i na više od deset poena.Do kraja nije bilo drame i uz 24 poena Bryanta, 18 Bynuma i 16 Gasola Lakersi su došli do četvrte pobjede u seriji.

Svoju večer ovaj put nije imao Chris Paul, koji je uz 11 asistencija ubacio svega deset poena, a Hornetse je predvodio Landry s 19 poena.

Nowitzki za prolaz Dallasa (Mavericksi prošli s 4-2)

Uz još jednu veliku večer Dirka Nowitzkog Dallas Mavericksi su u Portlandu došli do četvrte pobjede i prolaska. Nijemac je ubacio 33 poena i uhvatio 11 lopti, a priključio mu se s 22 poena Jason Terry.

Početak je pripao Blazersima koji su veći dio prvog poluvremena bili u vodstvu, a tek krajem druge četvrtine do prednosti dolaze gosti. Do odlaska na odmor povećavaju igrači Dallasa razliku na devet poena, a tijekom cijele treće dionice domaćini se ne uspijevaju vratiti u rezultatski egal. Krajem te četvrtine dolazi Dallas i do +17, no tada slijedi veliki povratak Blazersa.

Zakucavanjem Wallacea iz kontre sredinom posljednje četvrtine dolaze na 85:86, ali do kraja gosti ipak vraćaju prednost i zahvaljujući mirnoći Nowitzkog s linije slobodnih bacanja dolaze do vrijedne pobjede. Portlandu nije pomoglo ni dobro izdanje Wallacea koji je ubacio 32 poena uz 12 skokova, a 24 poena dodao je Aldridge.

Nastavljen je ovako crni niz Portlanda koji nikad nije prošao seriju doigravanja kad je u njega ušao plasiran sa šeste ili lošije pozicije. "Tijekom cijele serije oni su kažnjavali svaku našu pogrešku. Večeras su pogađali šut za šutom, a prošli put su nas uništili napadačkim skokovima. Naš cilj je bio vratiti se u Dallas i osjećao sam da možemo tamo pobijediti, no nažalost završili smo naš put na jednak način kao u protekle dvije godine", rekao je poslije utakmice trener Blazersa Nate McMillan.

• Obrisan korisnik30.04.2011. u 01:01
    Kako Nowitzki igra teško će ga Lakersi zaustaviti kao pojedinca, ali ako neće imati potporu drugih na razini oko 20-ak koševa od strane Terryja ili Kidda, teško će proći Lakerse. Tu bi skok-igra mogla donijeti pobjede, a Lakersi su ipak malo bolja skakačka ekipa. Memphis bi doma mogao dokrajčiti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.04.2011. u 15:32
    evo dabane ovo je prvi put da se ne razilazimo u misljenjima...slazem se s tobom...nowitzki je jednostavno nezaustavljiv...jedino ako ga napune faulima,ali pametan je on igrac,nevirujen da ce se toliko upustat u ''prljaviju'' igru....to ce ostatak ekipe odradit...ali nevirujen da mogu proc,da je tu... [više na forumu]
  • wanksta29.04.2011. u 14:59
    @ Himba znam ja to, okc sada ima petorku, ali tu ima jedan drugi problem, Perkins je igrac za 25-30min nakon ozljede, i nije u najboljoj formi, i cesto ima problema sa osobnim greskama, a ibaka je odlican (uz hardena najdrazi igrac okc-a:D) ali ovdje bi moglo bit problem njegovih 105kg naspram... [više na forumu]
    wanksta
  • Obrisan korisnik29.04.2011. u 14:38
    @wankstanemoj kod OKC-a zaboravit Ibaku i Perkinsa, dva gorostasa pod kosen. Ibaka je zadnju utakmicu ima 9 blokada! Ne bi Randolph lako izasa na kraj s njima dvojicon.A sta kazes za Lakerse, Odom ka prevaga, ne samo ka visoki igrac pod kosen nego ka krilo koje moze rasirit reket. Nije ni Kidd... [više na forumu]
  • wanksta29.04.2011. u 14:01
    sto se tice serije lal-dallas, misljenja sam da je centarska linija lakersa prejaka za dvojac nowitzki-chandler te bi nowitzki tu mogao imatii problema s osobnim pogreskama ako se bude igrala cvrsta obrana, odom bi mogao biti klucni igrac u ovoj seriji, artest i marion podjednaki, kidd ce malo... [više na forumu]