Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 18.04.2011.

Dvije velike NBA franšize započele su svoj obračun u prvom krugu doigravanja. Boston Celticsi bili su domaćini NY Knicksima koji su im umalo već u prvoj utakmici oduzeli prednost domaćeg terena. Iskustvo je ipak prevagnulo na stranu domaćina. U posljednjoj utakmici drugog dana doigravanja, Oklahoma City Thunder je slavila protiv neugodnih Denver Nuggetsa uz pomoć All-Star dvojca Durant - Westbrook.

Paul Pierce: "Najvažnija je bila naša obrana i izvršavanje zadataka u ključnim situacijama. Ne možemo se odmarati nakon ove pobjede jer ovo ni u kojem slučaju nije bila košarka kakvu mi znamo igrati."

Doc Rivers: "Ray je junak zbog šuta, Paul je junak zbog dodavanja. Ovo je bio fantastični primjer kako se ne treba junačiti, dovoljno je bilo vjerovati u ono što smo isplanirali."

Amare Stoudemire: "Moramo pronaći način kako pobijediti utakmicu. Imali smo odličnu šansu da pobijedimo. Igrali smo dobro tijekom cijelih 48 minuta. Jednostavno je nismo dobro dovršili."

Očekivano dramatično bilo je u utakmici Boston Celticsa i NY Knicksa. Domaćini su slavili 87:85 zahvaljujući trici Raya Allena 12 sekundi prije kraja nakon dodavanja Paula Piercea. Carmelo Anthony, koji je s 21 sekundom prije kraja napravio prekršaj u napadu, nije pogodio šut za pobjedu i Celticsi su mogli započeti slavlje.

Boston je predvodio upravo Allen s 24 poena, Paul Pierce je dodao 18, a Kevin Garnett 15 uz 13 skokova i Celticsi su preokrenuli vodstvo New Yorka od 51:39 na poluvremenu. Amare Stoudemire bio je prvi čovjek Knicksa s 28 poena i 11 skokova, a 15 je dodao Anthony (šut 5/18) koji je prosjedio prvu četvrtinu zbog problema s prekršajima.

Chauncey Billups (deset poena) morao je napustiti utakmicu u posljednjoj minuti zbog ozljede koljena. Razigravač Bostona, Rajon Rondo, završio je s deset poena, devet asistencija i devet skokova, a odlično je odigrao i Jermaine O'Neal s 12 poena i četiri blokade.

Oklahoma City izborila pobjedu

Kevin Durant zabio je 41 poen uz devet skokova, Russell Westbrook ubacio je 31 koš uz sedam asistencija i šest skokova i Oklahoma City Thunder slavila je 107:103 protiv Denver Nuggetsa. Njih dvojica bila su ključ pobjede Thundera.

Westbrook je zabio koš za 104:101, 22 sekunde prije kraja, a zatim su on i Durant slobodnim bacanjima odlučili pobjednika u prvoj utakmici ove zanimljive serije. Denver je poveo 101:100 košem Danila Gallinarija s tri minute do kraja, ali nakon toga više nisu mogli zabiti iz igre.

Nuggetsi su odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine vodili 33:24, ali Oklahoma je već do poluvremena uhvatila priključak i na odmor otišla s tek pola koša zaostatka (60:59). Jedini dvoznamenkasti uz Duranta i Westbrooka bio je Eric Maynor s 12 poena.

Nuggetse, koji su pokazali da će u ovoj seriji biti i više nego dostojan protivnik Thunderu, s 22 poena predvodio je Nene koji je ugrabio i osam skokova. 18 koševa dodao je Gallinari, a 12 Raymond Felton.