Lovro Štrbinić • utorak, 26.04.2011.

Košarkaši Grizzliesa na svom su terenu upisali i drugu pobjedu nad Spursima i tako došli do vodstva 3-1. Domaće pobjede, nešto manje uvjerljive, upisali su još Mavericksi i Nuggetsi, a Dallas je time došao do vodstva 3-2. Oklahoma će, pak, do odlučujuće pobjede probati doći pred svojim navijačima, iako je i noćas bila blizu.

Memphis uvjerljiv u drugom dijelu (Grizzliesi vode 3-1)

Drugo poluvrijeme bilo je ključno za relativno laganu pobjedu koju su pred svojim navijačima ostvarili Grizzliesi. Na poluvremenu su zaostajali dva poena, a potom su u treću četvrtinu ušli sa serijom 14:0 i preokrenuli stvari u svoju korist. Gosti su uspjeli u jednom trenu doći na -5, ali u posljednjih 12 minuta se ulazi sa 78:65 za Memphis.

Zach Randolph, igrač Grizzliesa: "Nanjušili smo krv, no ovo je samo početak, zapravo još ništa nismo učinili. Još moramo ostvariti jednu pobjedu i moramo se pripremiti za to jer nas očekuje teška utakmica u San Antoniju. Njihovi navijači ih čekaju da se vrate i za taj susret ćemo se morati psihološki jako dobro pripremiti."

Posljednji period dvoboja nije donio preveliku dramu i Grizzliesi su relativno lako došli do 3-1. Predvodio ih je Mike Conley s 15 poena i sedam asistencija, rezerva Darrel Arthur je dodao 14 poena, a na 12 se zaustavio Tony Allen. Ukoliko Memphis uspije izbaciti Spurse postat će tek četvrti klub u povijesti koji je kao osmoplasirani izbacio vodeću momčad konferencije nakon regularnog dijela sezone, a prema statističarima s vodstvom 3-1 imaju 95,9% šansi za to..

Jedan od razloga poraza Spursa zasigurno je samo šest poena Duncana na njegov 35. rođendan (peti najlošiji učinak Duncana u doigravanju), ali i sedam izgubljenih lopti Parkera. On se donekle iskupio jer je bio najraspoloženiji kod gostiju s 23 poena, ali jedini mu se donekle priključio Ginobili koji je zabio 14. Ukratko, San Antonio je teško mogao izbjeći svoj 15. poraz u posljednjih 18 gostujućih utakmica u sklopu doigravanja.

Dallas učio na greškama (Mavericksi vode 3-2)

U posljednjoj utakmici Mavericksi su velikim dijelom svojom greškom propustili doći do treće pobjede u seriji, ali ovaj put su pred svojim navijačima spriječili da se to dogodi. Ključna je bila serija 19:8 u trećoj četvrtini kojom su domaćini ostvarili nedostižnu prednost.

I ovaj put predvodio ih je Dirk Nowitzki koji je bio nerješiva enigma za obranu Blazersa. Uz 25 poena zabilježio je osam skokova, a zanimljiv učinak od 14 poena i 20 skokova imao je Tyson Chandler. Jednak broj poena ubacio je i Marion, dok je Kidd na kraju ostao na 20 koševa. Goste je s 18 poena predvodio Andre Miller, a Gerald Wallace je ubacio dva manje.

Ovakvim raspletom nastavio se niz domaćih pobjeda u svih devet ovosezonskih ogleda ovih dvaju suparnika, pa će samim tim Dallasu biti još teže u četvrtak slaviti u Portlandu. Međutim, Chandler je objasnio ključnu stvar u njihovoj igri koju će pokušati primijeniti i u sljedećem dvoboju: "Od početka do kraja smo igrali agresivno. Slično smo odigrali i u Portlandu, ali samo prve tri dionice. Večeras smo to odradili u svim četvrtinama i zato smo došli do pobjede."

Nuggetsi zamalo izbjegli eliminaciju (Thunder vodi 3-1)

Zahvaljujući odličnom Lawsonu koji je ubacio 27 poena i bolje odrađenoj posljednjoj četvrtini košarkaši Denvera su pred svojim navijačima izbjegli eliminaciju od strane Oklahome. Nakon izjednačenog dvoboja dotad Denver deseta minuta do kraja dolazi i do devet poena prednosti. Gosti se donekle vraćaju, ali sedam minuta prije kraja razlika je opet ista. Ipak, slobodnim bacanjima Duranta na 4:30 do kraja Oklahoma dolazi na samo -2.

Tu posustaju, odnosno Nuggetsi serijom 8:0 ponovno odlaze na malo osjetniju prednost. U posljednjoj minuti Westbrook je dvaput imao priliku tricom preokrenuti rezultat, ali domaćini su preživjeli do kraja i došli do prve pobjede u seriji. Bila je to i prva pobjeda u doigravanju bez Carmela Anthonyja nakon 1994. godine. Uz spomenutog Lawsona najzaslužniji za to su GallinariSmith s 15 poena.

Oklahoma je opet bila predvođena fantastičnim Durantom (31 poena) i Westbrookom (30 poena), no oni su ovaj put za taj učinak potrošili nešto veći broj lopti nego inače, a osim Ibake (13 poena, 14 skokova) nisu imali ni raspoloženih suigrača.

"Ovo je bila najbolja utakmica u mojoj karijeri. Samo sam htio izaći na teren i odigrati snažno, a trener mi je rekao da napadam jer time guram i ostatak momčadi", izjavio je nakon utakmice junak večeri Ty Lawson.

• Obrisan korisnik27.04.2011. u 08:56
    Netko spominje Rudy Gay. Pa Memphis se preporodio otkako se on ozljedio i od kada Tony Allen starta u petorci i igra 30 minuta. Čovjek igra obranu i to je ono što je trebalo memphisu. Sada su prava ekipa i guštao sam ih jučer gledat ovu 4 utakmicu. Na + 20 svi se bacaju na glavu za loptu. Bit će... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.04.2011. u 01:47
    Vidim da bi Spursi rado na godišnji... Kako igraju u doigravanju zaslužuju treninge od pola 4 ujutro do 12 navečer, a ne godišnji! Ali svaka čast Memphisu, neka ih dobiju i u Texasu pa da se igraju barem još dvije-tri tekme doigravanja u Forumu.
  • Obrisan korisnik26.04.2011. u 19:10
    To se zove neiskustvo,a i možda je htio malo izać iz Durantove sjene,ali definitivno Oklahoma je momčad koja bi u sljedećih par godina mogla napravit velike stvari ako ostanu u ovom sastavu uz još par pojačanja.Prošle godine su namučili Lakerse u prvom krugu,ove godine bi mogli do finala... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.04.2011. u 17:42
    zanimljivo pitanje,komentatori na highlightsu su se smijali i pitali se sta je westbrooku,2 covika otisla na nj i on tio postat heroj,eee...sve da je durant bio pokriven osta je neko slobodan za asist al jbg,zasluzio je i denver jednu tuc,ljudi igraju pravo momcadski i lipu kosarku..
  • africa_2326.04.2011. u 14:43
    zašto Westbrook uzima tricu 10 sec prije kraja na -3 bezveze i promaši cijeli koš,umjesto da Durant to šutne?