Lovro Štrbinić • srijeda, 27.04.2011.

Momčad s najboljim učinkom prije doigravanja opravdala je svoj status favorita u seriji protiv Pacersa i na svom terenu je došla do četvrte pobjede vrijedne prolaska. Lakersi su, pak, učinili veliki korak prema tom cilju, a košarkaši Magica su konačno odigrali onako kako se od njih očekuje i ostali u igri protiv Hawksa.

Najuvjerljivija pobjeda Chicaga u seriji (Bullsi prošli s 4-1)

DJED GLEDAO JOAKIMA NOAHA

Zacharie Noah, djed igrača Bullsa Joakima Noaha, potegnuo je zbog ove utakmice iz Kameruna i tako prvi put u životu uživo gledao svog unuka u NBA-u. Joakim mu je pritom priuštio uživanje u njegovih 14 poena i osam skokova.

Bullsi su na svom terenu upisali najlakšu pobjedu u ovosezonskoj seriji protiv Pacersa. Derrick Rose je zaigrao s ozlijeđenim gležnjom i ponovno predvodio svoju ekipu s 25 poena i šest asistencija, dok je poen manje, ali uz asistenciju više, ubacio Luol Deng. Od samog početka prednost je otišla na stranu domaćina i tijekom cijelog prvog poluvremena Pacersi su stalno bili desetak poena u zaostatku.

Drugi dio samo je potvrdio dominaciju Bullsa, nisu ih omeli ni problemi s osobnim pogreškama kod trojice igrača iz startne petorke, a s istekom treće četvrtine bilo je već +17. Na kraju je završilo 116:89, a kod Indiane je tradicionalno najefikasniji bio Danny Granger, ovaj put s 20 poena. Solidno je svoj posao odradio, iako uz loš postotak šuta, i Tyler Hansbrough s 14 poena i 11 skokova, što je ujedno bio jedini dvostruko dvoznamenkasti učinak na utakmici.

Za Pacerse je tako sezona gotova, a momčad iz Chicaga čeka protivnika u sljedećoj fazi, zasad znaju samo da će sljedeću utakmicu igrati 2. svibnja.

Magic se sa stilom vratio u igru (Hawksi vode 3-2)

Bullsi još uvijek ne znaju tko će im biti protivnik u sljedećoj rundi doigravanja, a za to još uvijek bolje šanse imaju Hawksi. No, nakon noćašnje uvjerljive pobjede Magica na svom terenu vjerojatno će i igrači kluba s Floride dobiti toliko potrebno samopouzdanje, nužno ukoliko žele izaći kao pobjednici iz ove serije.

U petoj utakmici Hawksi su se donekle držali samo prvih nekoliko minuta, a potom Magic odlazi na desetak razlike već s istekom prve četvrtine. U drugoj se prednost povećava na više od dvadeset poena, pa sam kraj dvoboja predstavlja lagan posao za domaću ekipu i uživanje za navijače. Uz 17 poena Richardsona i 14 Redicka Orlando je slavio 101:76, a za goste je najviše, 22 poena, ubacio Josh Smith.

Jedan od razloga ovakve pobjede i činjenica da je sedam igrača domaće ekipe pogodilo tricu, a na sami susret osvrnuo se i trener Magica Stan Van Gundy: "Najveća stvar je to što smo od početka do kraja igrali s ogromnom silinom i fokusom na pobjedu, a tako to treba izgledati. Bit će mnogo, mnogo teže u četvrtak i morat ćemo igrati bolje nego večeras ukoliko želimo još jednom pobijediti."

Lakersi pokazali tko je gazda (Lakersi vode 3-2)

REKORD PAULA

Chris Paul je na ovoj utakmici izjednačio i jedan rekord jer je s osam asistencija u prvoj četvrtini postao treći igrač, uz Stocktona i Nasha, koji je u tom periodu toliko asistirao protiv Lakersa u sklopu doigravanju.

Jedina momčad iz Los Angelesa koja je izborila doigravanje konačno je na svom terenu došla do pobjede vrijedne vodstva u seriji. Bryanta nisu omeli problemi s lijevim gležnjem i s 19 poena te nekoliko atraktivnih zakucavanja ponovno je predvodio Lakerse. Pomoglo je i to što je imao niz raspoloženih suigrača, čak šestorica su bili dvoznamenkasti strijelci. Bynum je uz 18 poena dodao deset skokova, a Gasol je ubacio 16 uz osam skokova.

Na početku su Hornetsi ostavili dojam da ponovno mogu zakomplicirati stvari i prvu četvrtinu su držali vodstvo od nekoliko poena. Vrlo blizu su bili i do kraja poluvremena, ali sredinom treće četvrtine počinje odvajanje domaćina, koji odlaze na desetak poena prednosti. Zadnjih 12 minuta Lakersi ne dopuštaju rezultatsko približavanje već rutinski privode susret kraju u svoju korist. New Orleans je imao samo trojicu raspoloženih igrača, uz Paula s 20 poena u 12 asistencija istaknuli su se još Belinelli s 21 poenom i Trevor Ariza s 22.

Poslije utakmice mnogo se pričalo o Bryantu i njegovoj ozljedi koja mu nije noćas puno zasmetala. Jedan od igrača preko kojih je zakucao, Emeka Okafor, ovako je to opisao: "To je sve dio predstave. Zna se da će Kobe igrati bez obzira na sve, čak i da mora istrčati na samo jednoj nozi."

• Obrisan korisnik27.04.2011. u 17:07
    hahahahahahahahahaha. na temelju jedne sezone i prolaska Indiane si to zaključio. bravo!
  • Obrisan korisnik27.04.2011. u 14:41
    Kad kobe igra ovako,a na to mislim,kad racionalno trosi lopte i ne siluje loptu,lakerse je tesko pobjediti.Polako se gasol vraca u formu,artest igra dobro i ako bynum prezivi playoff bez ozljede,lakersi idu do kraja.
  • Obrisan korisnik27.04.2011. u 12:55
    ko prvo,miami igra nocas u 1 sat.. a chicago je napokon pokaza lice koje je pokaziva kroz sezonu,sad mogu odmarat i cekat protivnika..la balansiranim ucincima protiv new orleansa,ozljede gleznjeva kobea i rosea su ih jos vise motivirali pa su odigrali dobre utakmice..
  • LeBronWade27.04.2011. u 12:54
    Chicago Bullsi imaju ono što mnoge elipe nemaju - rođenog lidera. Možeš imati superzvijezde, igrače s masnim ugovorima, ali imati čovjeka koji u par minuta vraća stvari koje su krenule nizbrdo - NEPROCJENJIVO!