Keane srušio Makedoniju

Maj Gašparac • nedjelja, 05.06.2011.

Irska je dvama pogocima Robbiea Keana slavila na gostovanju u Makedoniji te upisala tri vrlo vrijedna boda u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, dok je Portugal na domaćem terenu svladao Norvešku rezultatom 1:0.

Irska je na gostovanju u Skopju svladala Makedoniju rezultatom 2:0 i osvojila tri vrlo vrijedna boda s kojima je zasjela na prvo mjesto u skupini B. Čovjek odluke bio je Robbie Keane koji je postigao oba pogotka za pobjedničku momčad.

Irska je do vodstva došla nakon šest minuta igre, a poentirao je Robbie Keane koji je udarcem iz daljine svladao makedonskog vratara Marina Bogatinova. Nakon tog pogotka uslijedio je veliki pritisak domaćina, Pandev i Popov imali su nekoliko prilika za poravnanje rezultata, ali nisu bili uspješni.

Ofenziva domaćina nije bila učinkovita, a u 35. minuti gosti su udvostručili svoje vodstvo drugim Keanovim pogotkom. Tri minute kasnije Makedonija je imala izvrsnu priliku za smanjenje zaostatka. John O'Shea srušio je u kaznenom prostoru Pandeva, a sudac pokazao na bijelu točku, no najstrožu kaznu u pogodak nije uspio pretvoriti Ivan Trickovski.

U drugom poluvremenu domaćini su imali inicijativu i pokušali doći do izjednačujućeg pogotka. Pokušavali su Popov, Pandev i Trickovski, no nisu bili uspješni, a istaknuo se i dobrim obranama irski vratar Shay Given te je utakmica završena rezultatom 2:0.

Portugal je na svojem terenu svladao Norvešku rezultatom 1:0, a strijelac pobjedonosnog zgoditka bio je Helder Postiga u 53. minuti susreta. Portugalci su bili bolja momčad tokom cijelog susreta i zasluženo slavili te upisali tri vrlo vrijedna boda s kojima su zasjeli na prvo mjesto u skupini H.

U prvom poluvremenu obje ekipe imale su prilike za postizanje vodećeg pogotka, a bliži vodstvu bili su domaćini, no pokušaji Cristiana Ronalda, Nanija i Heldera Postige nisu bili uspješni.

U drugom poluvremenu domaćini su nastavili s pritiskom, a do pobjedonosnog pogotka došli su u 52. minuti kada je Helder Postiga poentirao udarcem iz velike blizine na Nanijevu asistenciju. Nakon vodećeg pogotka Portugalci su pokušali dodatno povećati svoju prednost, ali nisu bili precizni te je susret završen rezultatom 1:0.